coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinElon Musk'ın Şirketi Yapay Zeka Sektörüne Yatırım Yaptı! AI Odaklı Coinler Yükselişe...

Elon Musk’ın Şirketi Yapay Zeka Sektörüne Yatırım Yaptı! AI Odaklı Coinler Yükselişe Geçti!

Elon Musk'ın, X Corp hissedarlarının yeni yapay zeka girişimi xAI'de hisseye sahip olacağını duyurması bu altcoinleri yükseltti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yapay zekâ (YZ) odaklı tokenlar, önemli yapay zeka şirketlerindeki gelişmelerin teknoloji sektörünün uzun vadeli büyümesine ilişkin coşkuyu tetiklemesiyle hafta sonu boyunca yükseldi.

Musk’ın X Corp’u xAI Hissedarlığını Açıklamasıyla Yapay Zeka Tokenları Yükseldi

Elon Musk’ın, bir grup şirketi bünyesinde barındıran X Corp hissedarlarının yeni yapay zeka girişimi xAI’de %25 hisseye sahip olacağını duyurması bu yükselişte etkili oldu.

xAI kısa süre önce Grok sohbet robotunu test etmeye başladı ve bu da şimdiden yüzlerce kopya tokenı teşvik etti.

Buna ek olarak, ChatGPT geliştiricisi OpenAI’nin kurucusu Sam Altman’ın geçen hafta sürpriz bir şekilde görevden alınmasının ardından yönetim kuruluna geri dönebileceğine dair haberler, yapay zeka token sektörü için yükseliş hissini destekledi.

İlgili Haber
Cardano'nun Kurucusu Charles Hoskinson, Yapay Zekâ Şirketinin Görevden Alınan CEO'suna İlginç Bir Teklif Yaptı!

Yaşanan kurumsal krize rağmen, Bloomberg’in eski Twitch CEO’su Emmett Shear’ın şirketin en üst düzey görevine atandığını bildirmesi nedeniyle Altman’ın geri dönüp dönmeyeceği belli değil.

Yapay zeka token sektörü, Bittensor’un TAO’sunun %4,2 artarak geçtiğimiz hafta %77’lik bir yükselişe ulaşmasıyla önemli kazançlar elde etti.

Ocean Protocol’ün OCEAN’ı, Fetch AI’nın FET’i ve SingularityNet’in AGIX’i son 24 saat içinde %16’ya varan artışlar kaydederek Bitcoin ve diğer majör coinlerden daha iyi performans gösterdi.

Sektör yaklaşık %8’lik bir sıçrama yaparak kripto yatırımcıları için önemli kazançlar sağladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail