Kripto HaberleriDogecoinElon Musk'tan Beklenen Dogecoin Haberi Geldi: DOGE Yukarı Yönlü Hareketlenme Yaşandı!

Elon Musk’tan Beklenen Dogecoin Haberi Geldi: DOGE Yukarı Yönlü Hareketlenme Yaşandı!

Takip et

Dogecoin yatırımcılarının en fazla takip ettiği kişilerden biri olan Tesla CEO’su Elon Musk, yaptığı yeni açıklamasıyla birlikte DOGE fiyatında yine artışa neden oldu.

Bilindiği üzere Musk kısa bir süre önce sosyal medya platformu Twitter’ın yaklaşık olarak %9’luk hissesini satın alarak şirketin en büyük bireysel hissedarı haline gelmişti.

Musk, bu satın alımının nedeni olarak Twitter üzerinde mevcut durumda ifade özgürlüğü olmamasını ve çok sayıda bot hesap tarafından insanların dolandırılmasını göstermişti.

Musk, Twitter’ın yönetim kuruluna atanmasının ardından platformda birtakım değişiklikler yapacağının da sinyalini vermişti.

İlgili Haber
Elon Musk Twitter Yönetim Kuruluna Atandı: DOGE Fiyatı Uçtu! Dogecoin Adaptasyonu Mu Geliyor?

“Twitter Üzerindeki Abonik Sistemi İçin Ödemeler Dogecoin ile Yapılabilir”

Elon Musk, bugün yaptığı açıklamasında Twitter’a yeni bir abonelik sistemi getirilmesini talep etti.

Ünlü milyarderin önerisine göre Twitter Blue adlı abonelik sistemi ile birlikte aylık 2 ila 3 dolar ödeyen kullanıcıların kullanıcı adlarının yanında onaylı olduklarını belirten bir işaret yer alacak.

Twitter’ın halihazırda uyguladığı mavi tikten farklı olması planlanan bu işaret ile birlikte Musk dolandırıcıların büyük ölçüde azalacağına inandığını söyledi. Ünlü işadamı ayrıca Twitter üzerindeki reklamların da kaldırılması gerektiğini söyledi.

Musk, bu abonelik sisteminin yerel fiyatlandırmalar ile satın alınabilir kılınacağını ve hatta Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeneği bile sunulabileceğini söyledi.

Milyarderin bu açıklamasıyla birlikte Dogecoin fiyatında ani bir yükseliş yaşandı.

Musk daha önce Twitter üzerinde Dogecoin ile bahşiş verme özelliği hakkında da birtakım ipuçları vermişti. Platformda halihazırda Bitcoin ve Ethereum ile bahşiş verilebiliyor.

Elon Musk’ın açıklamasının ardından Dogecoin fiyatında yaşanan hareketliliği gösteren fiyat zaman grafiği.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları