Dogecoin

Elon Musk Twitter Yönetim Kuruluna Atandı: DOGE Fiyatı Uçtu! Dogecoin Adaptasyonu Mu Geliyor?

Dünkü rallinin ardından Elon Musk'ın Twitter yönetim kuruluna atandığı haberinin ardından Dogecoin ikinci rallisini yaşadı.

Elon Musk’ın Twitter yönetim kurulu üyesi olarak atandığının açıklanmasının ardından Dogecoin yaklaşık %20’lik bir ralli yaşadı.

Dogecoin Son Gelişmeyle Birlikte İkinci Rallisini Yaşadı

Twitter’ın yönetim kurulu üyesi olan Musk, bunun karşılığında mevcut durumda şirketteki %9.2 olan hisse oranını %14.9’un üstüne çıkarmamayı taahhüt etti. Twitter CEO’su Parag Agrawal ve Musk, bugün yaptıkları açıklamalarda birbirleriyle çalıştıkları için duydukları heyecanı dile getirdi:

Agrawal: “Elon ile son haftalarda yaptığımız konuşmalar ile birlikte yönetim kuruluna büyük değer katacağını anladık.”

Musk: “Parag ve Twitter yönetim kurulu ile çalışıp Twitter üzerinde önümüzdeki aylarda büyük iyileştirmeler yapmak için sabırsızlanıyorum!”

Bu haber ile birlikte Dogecoin, Twitter ile Musk arasındaki gelişmeler sonrasında ikinci rallisini de yaşadı. Pazartesi günü yaşanan ralli kısa ömürlü olsa da mevcut yükseliş altcoini 0.179 dolara kadar tırmandırdı.

DOGE’un son gelişmelere verdiği tepkiyi gösteren fiyat zaman grafiği.

Twitter’ın en büyük bireysel hissedarı haline gelen Musk, platform üzerinde DOGE ödemelerinin kullanılmasına aracılık edebilir.

Analistler Gelişmeyi Değerlendirdi

Path Trading Partners baş stratejisti ve Stock Think Tank yöneticisi Bob Iaccino, yaptığı açıklamasında DOGE’a dair gelişmeler yaşanacağından emin olmadığını söyledi:

“Bunlar Dogecoin’e yatırım yapanların gönlünden geçen gelişmeler. Hatta şunu diyebiliriz ki Elon Musk artık Twitter yönetim kurulunda bulunduğundan herhangi bir coinin fiyatını Twitter üzerinden pump yapması artık daha zor hale geldi. Bunu yaparsa artık yetkililerden karşılık görme tehlikesi artık çok daha fazla.”

Kryptomon baş pazarlama sorumlusu Tomer Nuni ise gelişme hakkında şunları söyledi:

“Spekülasyonlara göre reklam verenler, Twitter üzerinde ödemelerini Dogecoin ile yapabilecek. Benzer bir spekülasyonu Tesla DOGE kullanılarak bazı ürünler satın alabileceğini duyurduğunda da duymuştuk. Yani Tesla’da olduğu gibi Musk’ın diğer işletmelerine ya da hissedarı olduğu şirketlerde kripto para ile ödemeler başlayabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu