Kripto HaberleriEkonomiElon Musk'tan Piyasa Hakkında Sevindiren Öngörü: "Altı Ay İçerisinde..."

Elon Musk’tan Piyasa Hakkında Sevindiren Öngörü: “Altı Ay İçerisinde…”

Takip et

Elon Musk, küresel ekonominin “en yüksek enflasyonu” geride bıraktığına dair işaretler gördüğünü söyledi.

Elon Musk, ABD’deki Enflasyonun Zirve Değerini Gördüğünü Söyledi

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Musk, Tesla’nın emtia ve bileşen maliyetlerinin önümüzdeki altı ay boyunca düşüş eğiliminde olduğunu ifade etti. Ayrıca ABD’de 18 ay sürebilecek hafif bir resesyon beklediğini de yineledi.

Musk, Tesla’nın Austin’deki genel merkezinde ve fabrikasında yaptığı açıklamada, “Trend aşağı yönlü, bu da enflasyonun zirvesini geride bıraktığımızı gösteriyor,” dedi. Gelecekte bir noktada “enflasyonun hızla düşeceğini düşünüyorum” dedi.

Musk, Tesla’nın hammaddeleri genellikle kullanıldıkları zamandan aylar önce satın alma ihtiyacına atıfta bulunarak, “Fiyatların zaman içinde nereye gideceğine dair bazı öngörülerimiz var” dedi.

Elon Musk, hissedarlarına yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu anda gördüğümüz ilginç şey, emtialarımızın çoğunun, yani Tesla üretmek için kullandığımız şeylerin hepsi olmasa da yarısından fazlasında fiyat trendinin önümüzdeki altı ay içerisinde düşüş göstereceğidir.”

Bilindiği üzere kripto para piyasası, FED’in aldığı faiz kararları nedeniyle baskı altına girmişti. FED’in ABD’de yükselen enflasyon nedeniyle uzun yıllardır görülmemiş bir şekilde agresif faiz artışı yapması ile birlikte Bitcoin gibi riskli varlıklarda düşüşler gerçekleşmişti.

Bununla birlikte ABD’den gelen son büyüme verisinin negatif olması nedeniyle uzmanlar ABD’de bir resesyon bekliyor.

Elon Musk kripto para piyasasının yakından takip ettiği isimlerin başında geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları