Bitcoin

Elon Musk’tan Sonra Şimdi Sıra Michael Saylor’da: Vurgun Dudak Uçuklattı!

Sahte Michael Saylor kampanyası, 179.000 dolara mal oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile 2020 yılında tanışan ancak buna rağmen kısa sürede en çok Bitcoin alanlardan birisi haline gelen Michael Saylor, bir yatırımcı için çok kötü anılar yaşatmış gibi gözüküyor.

3 BTC, Dolandırıcılara Gitti

MicroStrategy’nin CEO’su olan Saylor, dolandırıcıların hedefi olmaktan kaçamadı. Kripto para sektöründeki en yaygın dolandırıcılık yöntemlerinden birisi, ünlü kişilerin profillerinin benzerlerini açarak giveaway yapmak olarak biliniyor. Bu etkinliklerde genellikle az miktarda kripto para verenlere bunun 5-10 katının verileceği vaat ediliyor. Tabii ki tahmin edilebileceği gibi temel amaç ise sadece daha fazla kripto para kazancı elde etmek ve fonları gönderen kişi asla bunları geri alamıyor.

Bir kullanıcı ise 21 Kasım tarihinde bu hataya düşerek dolandırıcılara 3 Bitcoin yani yaklaşık 179.000 dolar gönderiyor. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, Michael Saylor’ı kullanan dolandırıcıların cüzdanına 3 BTC gönderildi.

Dolandırıcıların bununla ilgili sahte bir MicroStrategy internet sayfası bile açtığı ancak sayfanın şu an kapatıldığı görülüyor. Cüzdana ise 72,14 BTC gönderildiği görülmekte. Bu da 4,16 milyon dolara tekabül etmekte. Adreste an itibarıyla ise 16,7 BTC kalmış durumda ve dolandırıcılar çeşitli takip edilememe araçları kullanarak fonları dışarı çıkartmaya çalışıyor.

Michael Saylor burada asıl suçlu olmasa da fonları gönderen kişinin uzun bir süre Saylor’ı unutamayacağı kesin.

Uzmanlar bu olaylardan sonra kullanıcılara; “sizden çeşitli vaatler ile para isteyen kişilere asla itibar edip varlıklarınızı göndermeyin” uyarısını yineliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu