Haberler

Elon Musk’tan Twitter’a Tehditkar Teklif: “Yönetim Kuruluna Maaş Ödemeyeceğim!”

Musk-Twitter arasındaki soğuk savaş devam ediyor!

Dünyanın en zengin insanları listesinde başta yer alan Tesla CEO’su Elon Musk bilindiği gibi bir süre önce Twitter hissedarları arasına katılmış ve ardından da yönetim kurulunda kendisine de yer verileceğinin açıklanmasının ardından dünya devi sosyal medya şirketini satın almak istediğini duyurmuştu.

Twitter’dan yüzde 9,2’lik hisse satın alarak en büyük hissedar haline gelen Musk, Twitter için hisse başına 54,2 dolar teklif etse de şirket bu teklife yanaşmadı.

Yönetim Kuruluna Girmeyi Reddetti

Yaşanan gelişmelerin ardından Twitter’ın yönetim kurulu teklifini reddeden Musk, şirkete misilleme yapmıştı.

Ancak bu reddedişin ardında da yine Twitter’ı satın alma isteği yatıyordu. Nitekim ünlü isim yönetim kuruluna katılmanın şirketi satın almasını engelleyeceğini belirtmişti.

Anket Verileri Ne Diyor?

Konuyla ilgili düzenlenen yeni bir ankete göre ise Twitter çalışanlarının çoğu, Elon Musk’ın söz konusu teklifine sıcak bakmıyor.

Nitekim çoğu çalışan, Musk’ın şirketin çıkarlarını göz önünde bulundurduğunu düşünmüyor. Hatta bazı çalışanlar ünlü ismin bu teklifle şirketin hisse değerleriyle oynadığını bile düşünüyor.

Ankete göre çalışanların %68’i Musk’ın reklamları ortadan kaldırma ve Twitter’ı ücretli bir hizmet haline getirme konusundaki stratejilerini onaylamıyor.

Yine çalışanların %78’lik bir kısmı ise Musk’ın Twitter’ın ve hissedarlarının menfaatlerini düşünmediği inancında.

“Onu CEO Olarak İstemiyorum!”

Twitter çalışanlarından birinin attığı tweet ise büyük yankı uyandırdı. “Onu CEO olarak istemiyorum. Onun merhameti yok!” diyen çalışana bir başkası Musk’ı tehlikeli derecede çılgın bir oligark olarak nitelendirerek destek verdi.

Ankete katılanların %52’si ise Musk’ın şirketin yönetim kuruluna katılmamasının daha iyi olacağını düşünüyor.

Jack Dorsey’i Özlüyorlar

Ne var ki Musk’a yönelik tüm bu tepkilere rağmen Twitter çalışanları şirket CEO’sundan da memnun olmadıklarını belirtiyorlar. Jack Dorsey’in istifasının ardından CEO olarak göreve gelen Parag Agrawal’dan memnun olanların sayısı son derece az.

Birçok çalışan Musk olayında Agrawal’ın kendisinden beklenen performansı gösteremediğini düşünüyor.

Yönetim Kuruluna Para Ödenmeyecek!

Musk, artık açık bir soğuk savaş haline gelen mücadelede

Teklifim başarılı olursa yönetim kurulu maaşı 0 dolar olacak, yani orada yılda yaklaşık 3 milyon dolar tasarruf sağlanacak.

dedi.

Şimdi herkes söz konusu mücadelenin nasıl bir boyut alacağını merak ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu