Bitcoin

Elon Musk’tan Yatırımcılara Önemli Uyarı!

Elon Musk, kısa vadede yüksek enflasyon bekliyor.

Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, son dönemde en çok kripto para sektöründe etkisini göstermeye başladı. Özellikle Dogecoin ile başlayan macerasını Bitcoin’i destekleyerek devam ettiren Musk, şimdi ise itibari paraların yetersiz kaldığı bir konuda endişelerini dile getirdi.

Musk, Enflasyona Karşı Uyardı

Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ortaya attığı ve ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un vurguladığı bir konuda kendi görüşlerini ifade etti.

Jack Dorsey, hiper enflasyonun kapıda olduğunu vurguladı ve bunun her şeyi değiştirmek üzere olduğunun altını çizdi.

Cathie Wood ise 2008-09 döneminde FED’in parasal genişlemeye gittiğini ve enflasyonun gideceğini düşündüğünü vurguladı.

Bunun yerine paranın hızı yani belirli bir süre içinde mal ve hizmet satın almak için ortalama para biriminin kaç kez kullanıldığının ölçüsünün düşmeye başladığını belirten Wood, yine benzer bir şey olabileceğini ima etti.

Elon Musk da bunlara ekleme yaparak uzun vadeyi bilmese de kısa vadede kesinlikle güçlü bir enflasyon baskısı görüleceğini ifade etti.

Musk burada direkt olarak Bitcoin’den bahsetmese de lider kripto para biriminin enflasyona karşı dirençli bir varlık olduğu bütün dünya tarafından bilinmekte. Bu aslında Bitcoin fiyatının son dönemdeki artışının da temel nedeni olarak görülüyor ve enflasyon ne kadar artarsa BTC’ye olan kaçış da o kadar hızlanabilir. FED’in atacağı adımlar ise BTC için bu konuda belirleyici olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu