Dogecoin

Elon Musk’tan Yeni DOGE Paylaşımı: DOGE Yeniden Yükselişe Geçti

Elon Musk, Dogecoin'i "gerçekten" Ay yüzeyine çıkartacağını açıkladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir süredir DOGE hakkında tweet atmasa da sonunda sessizliğini bozdu. Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Dogecoin’i gerçek anlamda ay yüzeyine yerleştireceğini ifade etti.

Elon Musk Yeniden DOGE Tweeti Attı

Musk’ın bu açıklama ile tam olarak neyi kast ettiği bilinmese de SpaceX roketlerinden birisi ile ay yüzeyine gerçekten de Dogecoin logosunu yerleştirebilir.

Elon Musk’ın yeniden DOGE hakkında tweet atması ile beraber DOGE fiyatı da yükselişe geçti. DOGE, son 24 saat içerisinde %28,8 yükseliş elde etti. Aslında bu yükselişin tamamen Musk kaynaklı olduğunu göstermekte.

Kısa süre önce 0,089 dolara kadar yükselen DOGE daha sonra buradan sert bir düşüş yaşamış ve 20. sıraya kadar gerilemişti. Musk’ın ara ara attığı tweetlerin bitmesi ise bu düşüşün kalıcı olmasına yol açtı. Elon Musk’ın yeniden tweet atması ise fiyatı harekete geçirdi.

Buna rağmen Elon Musk’ın DOGE hakkındaki tweetlerinin çok fazla sayıda olması pek mümkün gözükmüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Elon Musk’ın DOGE tweetleri hakkında soruşturma açıldığı haberi Musk’ın bu tweetlerini kesmesine yol açmıştı.

Şu sıralar bunun hakkında yeni bir iddia bulunmasa da Musk’ın çok fazla DOGE tweeti atması Tesla hissedarları arasında bile sorun yaratmıştı ve hem SEC hem de Tesla cephesindeki sorunlar nedeniyle bu durum çok kalıcı olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu