Kripto Para

En Çok Kripto Para Alabilecek Ülke Vatandaşları ABD’de Yaşıyor!

Kripto para alımı bir yere kadar sınırlı.

ABD’liler kripto paralara istedikleri miktarda sahip olabilecek ülke vatandaşları. Dünyanın en zengin ülkesi konumunda olan ve aynı zamanda kripto paralara erişimin en kolay olduğu ülke olan ABD’de kripto para piyasasının yarısından fazlasına sahip kişiler yaşıyor. Kripto para sahiplerinin %50’sinden daha fazlasının ABD’de yaşadığını gösteren araştırmalar, ülkede kripto para sahibi olmak isteyen ve kripto paralara sahip olan kişi sayısının artışta olduğunu, öğrencilerin bile aylık 600 doları geçen Bitcoin alabildiklerini gösteriyor.

ABD’nin dışında bunu yapabilen ülke ise yok. ABD’li kripto para tercih eden kişilerin ekonomik durumlarının çok iyi olması, buna bağlı olarak piyasada istedikleri kadar kripto para alabilecek maddi güce sahip olmaları ülkeyi bu sektör için bir adım ileride ve tercih edilebilir en iyi ülke yapıyor.

Dubai, Norveç, İsviçre ve birçok ülkede halkın gelir düzeyi daha yüksek olabilse de bazı zengin ülkelerde kişi başına düşen gelire rağmen kripto paralara erişimin az olması, kripto para yerine ev, arsa, altın, ABD Doları yatırımlarının çokça tercih edilmesi kripto paralara en çok ABD’li kişilerin sahip olabileceğini doğruluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu