Kripto HaberleriHaberlerEn çok parayı dolandırıcılar kazanıyor

En çok parayı dolandırıcılar kazanıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasında en çok parayı büyük yatırımcıların kazandığını mı düşünüyorsunuz? Tamamen yanılıyorsunuz. Yapılan araştırma ve açıklamalar kripto para piyasasında en çok parayı milyarder yatırımcıların dahi değil, dolandırıcıların kazandığını doğrular nitelikte. Siber saldırganlar ile birlikte ortak hareket eden ve dolandırıcılık konusunda fiziksel yerine siber dolandırıcılığı tercih eden insan sayısının artması, siber dolandırıcılığın zararsız bir ”iş” şeklinde gösterilmesi başta kripto para dünyasını etkiliyor.

Kripto paralardan en çok kazanan milyarder yatırımcılar yerine siber saldırganlar olmasının arkasında da bu neden yatıyor. Yatırımcıların hesaplarını hacklemek yerine dolandırıcılık faaliyetleri ile milyonlarca dolar para kazanan dolandırıcılar, başta karanlık internet alışverişlerinde yatırımcıları kandırıyor, sıradan Google dünyasında ise daha çok ”ürün, hizmet ve cinsellik” alanında yatırımcıları kandırmayı başarıyor.

Başarılı bir operasyon düzenlemek için dolandırıcılık faaliyetlerinin Bitcoin ile kullanılmaya başlaması ve altcoinlerin dolandırıcılar tarafından etkin bir şekilde kullanımı da dünyada birçok dolandırıcılık örneğinden sadece bir tanesi olarak gösterilebiliyor.

Cinsel içeriklere erişimde büyük tuzak!

Başta cinsel içeriklere erişim olmak üzere bu ve buna benzer kategorilerde ”önce ödeme, sonra içerik” yöntemini kullanan dolandırıcılar, Bitcoin ile parayı aldıktan hemen sonra ”içerik” alıcısına içerik göndermiyor ve parayı geri alma şansı olmadığı için bu konuda yapacak bir şans maalesef ki kalmıyor.

Dolandırıcıların bu yöntem ile her saat dünyada milyonlarca dolar para kazandığı düşünüldüğünde ise sadece kripto para dolandırıcılığından 1 yılda elde edilen gelirin yüzlerce milyon dolar ile anılmasına ”normal” gözle bakılıyor.

Kripto para dolandırıcılığından bu sayede milyonlarca dolar para kazanan insanların olması ise bu kategori için etkili bazı güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini, yatırımcılar ve yatırımcı olmayan kişilerin de bu konuda boş yere ve güvenmedikleri yerlere-kişilere kripto para aracılığı ile ödeme yapmaması gerekiyor.

  • Bitcoin dolandırıcılığı veya kripto para dolandırıcılığı olarak adlandırılabilecek olan bu konuda bazı hükümetler etkili adımlar atmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti ise bu konuda gelecekte adımlar atabilecek olduğunun sinyallerini gerek Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gerek Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamalarında olduğu üzere bu konu ile hükümetin bilgi sahibi olduğunu gösterdi.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları