HaberlerKripto Para

En Çok Tercih Edilen Bitcoin Donanım Cüzdanı Ledger Hacklendi: Kripto Paralar Riskte Mi?

Dünyanın en çok tercih edilen kripto para donanım cüzdanı Ledger hacklendi. Birçok kişinin bilgisi çalındı. Peki ya kripto paralar?

Dünyada en fazla tercih edilen ülkemizde de birçok kullanıcısı bulunan kripto para donanım cüzdanı Ledger’ın veritabanı hacklendi. Yapılan açıklamada kullanıcıların kripto para varlıklarının ele geçirilmediğini ve hiçbir zarar görmediğini ifade eden şirket yetkilileri olayı araştırdıklarını ifade etti.

Ledger web sitesinde oluşan bir açık sayesinde veritabanına sızan hackerler, 1 milyondan fazla Ledger kullanıcısının isim ve e-posta bilgilerini, 9.500 kişinin de adres gibi özel bilgilerini ele geçirmiş durumdalar.

Kullanıcıların mağdur olmaması için uyarı yapıldı:

Donanım cüzdanını kullanan birçok kişinin e-posta ve adres dahil birçok bilgisi çalındı. Bu bilgiler kullanılarak sizden şifre, doğrulama kodu veya cüzdan şifreleri istenebilir. Ledger çalışanları da dahil olmak üzere kimsenin sizden bu şifreleri isteme yetkisi yoktur. Bu sebeple tarafınıza böyle bir mail gelirse kesinlikle bunlara itibar etmeyin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu