Kripto HaberleriHaberlerEndonezya Kripto Para Alım Satımını Yasallaştırdı: Ancak Bu Altcoinler Hariç

Endonezya Kripto Para Alım Satımını Yasallaştırdı: Ancak Bu Altcoinler Hariç

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güneydoğu Asya ülkesi Endonezya, kripto para alım satımını yasal hale getiriyor.

30 Ocak tarihinde yapılan açıklamaya göre, ülkenin finans düzenleyicisi Emtia Vadeli İşlemler Ticareti Denetleme Kurumu (CoFTRA), ülkede dijital para birimlerinin ve kripto paraların alım satımını serbest hale getiren bir karar yayınladı.

Yayınlanan kararda ayrıca 200’ün üzerinde kripto paranın onaylandığı da duyuruldu.

Onaylanan kripto paralar arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), XRP, Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), USD Coin (USDC), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) da yer alıyor.

Ancak ortada bir sorun olduğunu da belirtelim. 229 adet altcoin onaylanma listesinde yer alırken, Endonezya yetkili kurumu CoFTRA, listede yer almayan altcoinlerin vatandaşların güvenliği için borsalardan kaldırılmasını istedi.

Shiba Inu (SHIB), Endonezya’da Onaylanan Kripto Paralar Listesine Girmeyi Başaramadı

Spekülatif kripto paralardan olan Dogecoin onaylanan kripto paralar listesinde yer alırken Shiba Inu (SHIB) ise listeye girmeyi başaramadı.

Yetkili kurum, yaptığı açıklamasında, hangi altcoinlerin onaylanacağına karar vermek için söz konusu kripto paraların toplam piyasa değerini, Coin Market Cap üzerindeki skorunu ve kendi değerlendirmelerini kullandığını söyledi.

CoFTRA’ya göre değerlendirme kriterleri arasında kripto paraların güvenliği, ölçeklenebilirliği, kurucu ekibi, Blockchain yönetimi ve doğrulanabilir yol haritaları gibi faktörler yer aldı.

CNBC’ye konuşan Endonezyalı yetkili, şu açıklamaları yaptı: “CoFTRA’nın kripto paraları düzenlemesi ile birlikte Endonezya’da kripto para ticaretinin artık yasal bir altyapısı var. Buna ek olarak artık Endonezyalılar kripto para ticareti yaparken daha güvende hissedecek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları