coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiEnflasyon Verisinin Ardından FED Yetkilisi Barkin Açıklama Yapıyor: İşte Detaylar!

Enflasyon Verisinin Ardından FED Yetkilisi Barkin Açıklama Yapıyor: İşte Detaylar!

Richmond FED başkanı Thomas Barkin enflasyon verisinin ardından çeşitli açıklamalarda bulundu ve ipuçları verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Richmond FED Başkanı Thomas Barkin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD ekonomisinde enflasyonun yüksek kalmaya devam ettiğini ve talebin soğuduğunu gördüğünü söyledi.

Barkin, Enflasyon Verisine Şaşırmadığını Söyledi

Bu yıl FED’in politika belirleme komitesinde oy hakkına sahip bir üye olan Barkin, son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) raporunun kendisini şaşırtmadığını söyledi.

Barkin bir iş etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Enflasyonun zirve noktasını kesinlikle geride bıraktık, ancak daha gidecek yolumuz var” dedi ve ekledi: “Enflasyonun art arda aylarda hedef oranımıza düştüğünü görmem gerekiyor.”

İlgili Haber
Enflasyon Verisi Sonra Warren Buffet'tan Bitcoin Yorumu!

Barkın, Cuma günü açıklanacak olan ÜFE ve istihdam maliyet endeksi (ECI) verilerini yakından takip edeceğini söyledi.

Barkin, “Talepte bir soğuma görüyorum, ancak enflasyonun kırılması için bekliyorum; henüz buna dair bir kanıt görmüyorum, enflasyon konusunda çok erken zafer ilan etmek istemiyorum.” dedi.

Bitcoinsistemi.com olarak bildirdiğimiz üzere enflasyon verisi aylık olarak beklenti seviyesinin altında gelmişti. Bitcoin fiyatı gelişmeyi olumlu karşılaşmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Enflasyon Verileri Açıklandı! İşte Bitcoin ve Doların İlk Tepkisi

Barkin, “Faiz oranı rotası açısından, enflasyon ortaya çıktıkça ona tepki verdiğimize inanıyorum,” dedi ve ekledi: “Enflasyonu hedefe geri döndürmek istiyorsanız, birkaç ay boyunca bu yönde ilerlemesi gerekir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail