EOSHaberler

EOS’un Bu Kadar Yükselmesinin Sebepleri Neler?

EOS geçtiğimiz son bir kaç hafta içerisinde en çok yükselen coinlerden birisi oldu. 2017’de kırdığı rekoru yenileyerek dün itibari ile 22 dolara kadar yükseldi. Şuanda 18.15 dolar seviyelerinden işlem gören EOS, yatırımcılar tarafından hergün düzeltme bazlı bir düşüş bekleniyor olsa da istikrarlı artışına devam ediyor.

Piyasada işlem hacmi bakımından Litecoin ve Cardano’yu geçerek 5. sıraya yükseldi. Günlük işlem hacminde ise Bitcoin’den sonra 2. sırada yer alıyor. Peki EOS’un bu kadar artmasının arkasındaki sebep ne?

Birçok Kişi Ethereum’a Rakip Olarak Görüyor

EOS, Ethereum gibi merkezi olmayan uygulamaların çalışmasını sağlayacak bir platform ve kendilerini Ethereum’dan daha verimli, güvenli ve ölçeklenebilir olarak tanımlanıyor. Bir çok analistçinin açıklamasına göre topluluk EOS’u Ethereum ile karşılaştırıyor ve ona gerçek bir rakip olarak görüyor. Ayrıca son zamanlarda bir çok olumlu haberi de beraberinde getirdi. Bunlardan sonuncusu olarak eToro‘nun EOS yatırım yapma kararı ve Blockchain Capital‘in EOS’a 100 milyon dolar yatırım yapacağı gösterilebilir.

Ayrıca açıklamaya göre bir çok kişi EOS fiyatını Ethereum fiyatı ile karşılaştırıyor. Şu anda Ethereum’un 680 dolar civarında olduğun düşünüldüğünde 18 dolarlık EOS yatırımcılara kelepir geliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu