AnalizHaberler

Erdoğan’dan Reform Açıklaması! – Bitcoin Fiyatı Yükseliyor – Dolar Kuru 7.90 TL’ye Düştü – Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin fiyatında yükseliş yaşanırken dolar kurunda ise düşüş yaşanıyor.

Washington’dan gelen haberler Türkiye ekonomisini çok yakından ilgilendirdiği gibi kripto para piyasalarını da derinden ilgilendiriyor. ABD’de seçim tartışmalarının son bulmuş olmasının hemen akabinde kripto para birimleri, hisse senetleri ve döviz para birimlerinin üzerinde dolardaki belirsizlik ortadan büyük oranda kalktı.

Başkan Biden’in göreve başlayacak olması tüm dünyada olumlu karşılık buldu ve çok sayıda demokratik ülke ABD’nin yeni Başkanı Biden’le çalışmak için gün saydıklarını açıkladı.

Bitcoin 15.700 Doları Geçti

Bitcoin bir süre önce 15.964 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Bugün ise fiyat yeniden yükseliş gösterdi ve 15.703 dolar seviyesine kadar ulaştı. Küresel piyasalarda hisse senetleri – borsalar – yükseliş gösterirken, Bitcoin fiyatındaki yükselişte göze çarptı.

Bazı Bitcoin yatırımcıları kısa süre içerisinde 16 bin 500 dolar direncinin test edileceğinden söz ederken analistler ise bu dönemde kısa süreli yükseliş ve düşüşlerin normal olabileceğini, piyasanın en hareketli olduğu dönemin bu dönem olduğuna değiniyorlar. Bitcoin’in 15.703 dolara yükselmesinin ardından satış hamleleri normal düzeyde kalırsa ve alım hamleleri artarsa 16.000 dolar eşiğinin aşılabileceğine inanılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reform Açıklaması: Dolar Düştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün TBMM’de konuştu. Erdoğan, Türkiye’nin yeni dönemde ekonomik ve yargı reformlarına gidecek olduğunu ve bu reformların Türkiye’de yaşanan sıkıntıları çözmek için en iyi adımlar olacağına değindi. Türkiye ekonomisi hakkında daha önce “bazı sıkıntılar var, bu sıkıntıları çözebileceğimiz imkanlar da var” bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ise ekonomik reform yapılacak olduğunu ve bunun yargı reformu ile birlikte olacağını vurguladı. Tüm Türkiye özellikle 2020 yılında yüksek enflasyon oranları, tutmayan ekonomik gösterge hedefleri, döviz para birimlerinin TL karşısında durdurulamaz yüksek rekorlar kırması gibi büyük ekonomik sorunlarla karşılaşmıştı.

Bu sorunların yapılacak ekonomik reformlar ile çözülebilecek olduğu belirtilirken, yargı reformu ve ekonomik reformların ekonomiye ılımlı etki edebileceği tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yargı reformu ve ekonomi reformu yapılacağını açıklamasının ardından dolar kuru sert düşüş yaşayarak 7 lira 90 kuruş seviyesine geriledi.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu