AltcoinHaberler

Ernst & Young Açıkladı: “Çok Zincirli Bir Gelecek Olmayacak, Bu Altcoin Her Yeri Ele Geçirecek!”

Ernst & Young sözcüsü, çok zincirli bir geleceğe inanmadıklarını ve bu altcoinin her şeyi ele geçireceğini iddia etti.

Popüler Blockchain Terra’nın bu ayın başlarında çökmesinin ardından birinci katman Blockchain’ler konusundaki tartışmalar yeniden alevlendi. Terra bir zamanlar merkeziyetsiz finans protokolleri içinde kilitlenen toplam değer açısından Ethereum’un ardından ikinci en büyük Blockchain’di.

“Ethereum Her Şeyi Ele Geçirecek”

Ernst & Young Global’in küresel blok zinciri lideri Paul Brody, şu anda Solana, Avalanche, Cardano ve Algorand gibi rakipler ile mücadele halinde olsa da önünde sonunda Ethereum’un “her şeyi ele geçireceğini” iddia etti.

ETH eleştiricileri ağın işlemlerinin yavaş ve pahalı olmasından şikayet ederken Brody ise Ethereum ekosisteminin geliştiricilik açısından en güvenilir Blockchain olduğunu söyledi:

“Ernst & Young’da hangi ekosistemde çalışacağımız konusunda çok seçiciyiz. Birçok ekosistemde denetim yapıyoruz, ancak yalnızca Ethereum ekosisteminde geliştirme yapıyoruz.”

Firma, işlem maliyetlerini düşürmek amacıyla kurumsal faaliyetleri için bir Ethereum ölçeklendirme platformu olan Polygon’u kullanıyor.

Brody, ETH ile ilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Ethereum şu anda en büyük ekosistem, değil mi? Eğer sadece bir şeyde iyi olacaksanız, en büyük pazara sahip olan şeyde iyi olmalısınız.”

Brody ayrıca Ethereum’un “çok fazla kurumsal olgunluğa” sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

“Çok Zincirli Gelecek Bir Zorunlulukmuş Gibi Algılanıyor”

Brody, farklı blok zincirlerinin bir arada var olduğu ve hepsinin ekosisteme katkıda bulunduğu çok zincirli bir gelecek görmeyi beklemediğini söyledi:

“İnsanlar çoklu zincir hakkında sanki bu bir tür zorunlulukmuş gibi konuşuyor, sanki hepimiz çoklu zincirli bir geleceğe doğru gidiyoruz. Bu gerçekten garip. Benzer şekilde çok ağlı bir internetimiz yok, yalnızca Ethernet üzerinden TCP/IP’miz var.”

Uzman, çok zincirli bir gelecek görmediği konusundaki görüşlerini şöyle devam ettirdi:

“Teknoloji endüstrisi standartları sever. EVM bir standart, değil mi? TCP/IP bir standart. Windows bir standarttır. Gerçekten heterojen ekosistemlere sahip olmanız çok nadirdir, çünkü bu çok fazla ek yük getirir.”

Ernst & Young Sözcüsü Bitcoin Hakkında da Konuştu

Bitcoin konusunda ise Brody, en büyük kripto paranın geleceğinin ne olacağından emin olmadığını, zira enflasyona karşı bir koruma olarak kullanılmak için ikna edici bir gerekçe sunmadığını söyledi. Brody, “Daha da önemlisi, Bitcoin bir geliştirici ekosistemi değil” dedi.

Brody ayrıca stabilcoinlerin önemini vurguladı ve “iyi bir düzenleyici model” çağrısında bulundu:

“Gerçek şu ki, insanların büyük çoğunluğu gerçekten dolar cinsinden işlem yapmak istiyor. ETH Blockchain’i üzerindeki işlem ücretleri için ETH tokeni harcanacak olsa da özellikle işletmeler işlemlerinin çoğunu itibari paralara sabit olan stablecoinler ile gerçekleştirecek.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu