blank
EkonomiHaberlerXRP

Eski ABD Haznedarı Ripple (XRP) Yönetimine Katıldı! Joe Biden ile Nasıl Bir Bağlantısı Var?

Ripple ekibine güçlü isimleri katmaya devam ediyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Eski ABD haznedarı Rosa Gumataotao Rios’ın Ripple’ın yönetim kuruluna katıldığını duyurdu.

Eski ABD başkanı Barack Obama başkanlığında 2009-2016 yılları arasında çalışan Rios, Ripple şirketinin liderlik ekibinin en yeni üyesi oldu. Ayrıca Rios, mart ayında Yönetim Kurulu’ndan sessizce ayrılan SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao’nun yerini almış oldu.

CEO Garlinghouse;  şirketin Rios’u ekibe dahil etme kararında Rios’un hem kamu hem de özel sektördeki deneyiminin yanı sıra hızla büyüyen işletmelerdeki başarısının da olduğunu söyledi.

Rios adı kelimenin tam anlamıyla, kripto para birimlerinden daha çok itibari parayla ilişkilendirilmiş gibi görünüyor. Çünkü haznedar olarak görev yaptığı süre boyunca basılan tüm Amerikan banknotları onun imzasını taşıyor.

Rios, yönetim kurulan atanması ile ilgili şunları söyledi:

“Ripple, küresel olarak ödemeleri kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri. Blockchain ve kripto, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizin temelini oluşturacak.”

Ayrıca Rios’un yönetim kuruluna atanmasına ilişkin karar, piyasa değeri bakımından 4. sırada yer alan XRP’nin sırasını Dogecoin’e (DOGE) kaptırmasından sonra geldi.

Rosa Gumataotao Rios’un yeni başkan Joe Biden ile de bir bağlantısı var. Rios Kasım 2020’de ABD Hazine Bakanlığı geçiş sürecini desteklemek için “Joe Biden başkanlık geçiş ajansının” gönüllü bir üyesi oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu