Ana SayfaBitcoinEski FED Çalışanı Profesör, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkındaki Talebini Açıkladı!

Eski FED Çalışanı Profesör, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkındaki Talebini Açıkladı!

Takip et

Business Insider tarafından yayınlanan bir makaleye göre, New York Federal Rezerv Bankası’nın eski bir çalışanı olan Lee Reiners, kripto para birimlerinin düzenleyiciler tarafından yasaklanması gerektiğine inanıyor.

“Dünyada Enflasyon Yükselirken Bitcoin Yükselemedi”

Şu anda Duke Hukuk Fakültesi’nde profesör olarak çalışan Reiners, dünyada yaşanan yüksek enflasyon ile birlikte dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in “dijital altın” görevi görememesinin haklı nedenlere dayandığını iddia etti.

Fintech uzmanı, bugüne kadarki en büyük Bitcoin boğa koşusunun tamamen ABD merkez bankasının aşırı spekülasyona olanak tanıyan ultra gevşek para politikasından kaynaklandığını iddia etti. FED enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını hızla artırmaya başladığından beri, Bitcoin diğer riskli varlıklarla birlikte düşük performans gösteriyor.

Eski FED çalışanına göre kripto paralar değersiz çünkü nakit akışları ve temelleri bulunmuyor.

İlgili Haber
Deutsche Bank'tan Bitcoin (BTC) Analizi: Sene Sonu Fiyatını Açıkladı!

Reiners ayrıca Blockchain teknolojisini eleştirerek, ana uygulaması olan Bitcoin’in 2009’dan beri var olmasına rağmen tek bir “can alıcı kullanım alanı” olmadığına işaret etti.

Fintech profesörü ayrıca, kripto para birimi endüstrisinin sürekli olarak düzenleyici netlik talep eden üyelerine karşı da tepki gösterdi ve bu terimin aslında “olumlu” düzenleme için bir kandırmaca olduğunu iddia etti.

Reiners, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) ana kripto para sorumlusu yapmayı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) devre dışı bırakmayı amaçlayan Lummis-Gillibrand kripto para yasa tasarısını da eleştirdi.

Profesör, CFTC’nin kripto düzenlemesine yumuşak bir yaklaşım sergilediğini ve sektöre istediği her şeyi verdiğini söylüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları