Kripto HaberleriAnalizDeutsche Bank'tan Bitcoin (BTC) Analizi: Sene Sonu Fiyatını Açıkladı!

Deutsche Bank’tan Bitcoin (BTC) Analizi: Sene Sonu Fiyatını Açıkladı!

Takip et

Deutsche Bank (DB) Çarşamba günü yayınladığı bir raporda, Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki düşüşün sistemin karmaşıklığı nedeniyle devam edebileceğini söyledi.

“Makro Riskler Devam Ediyor”

Banka, coin fiyatlarının istikrar kazanmasının zor olduğunu çünkü kripto varlıkların “halka açık hisse senedi sistemindekine benzer bir ortak değerleme modelleri” olmadığını söyledi. Rapora göre buna ek olarak, kripto para piyasası oldukça parçalanmış durumda.

Deutsche Bank ayrıca, spekülatif alım satım işlemlerinin ile birlikte birkaç coinin aynı anda kullanımını içerebileceğini bunun da zincirleme etkileri artırabileceğini açıkladı. Bunun sonucunda piyasalarda bulunan likiditenin hızlı bir şekilde kaybolabileceği, bunun sonucunda da fiyatlardaki güvenin kırılarak düşüşün yayılmasına zemin hazırlayabileceği belirtildi.

Banka ayrıca makro risklerin de endişe vermeye devam ettiğini bildirdi.

Raporda, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin spekülatif, yüksek riskli varlıklar olduğu için “merkez bankası kemer sıkma politikalarından orantısız bir şekilde etkilendikleri” belirtildi.

İlgili Haber
Deutsche Bank Analisti Bitcoin'de Benimsemeyi Artıracak Katalizörü Açıkladı!

“Küresel Merkez Bankaları Sıkılaştırma Politikalarına Gidiyor”

Raporda, ABD Merkez Bankası’nın sıkılaştırma döngüsünü tamamlamaya yakın olmadığı, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) “henüz harekete geçmediği” ve Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) “güvenli liman piyasalarına bile kargaşa katan piyasa baskılarıyla” karşı karşıya olduğu belirtildi.

Bu makro faktörler, ABD’de resesyon olasılığı ve yatırımcı karamsarlığı ile daha da güçleniyor. İki olay da spekülatif varlıkları daha çok etkiliyor. Bankaya göre bir makro şok yaşanması durumunda kripto para fiyatlarındaki son dip seviyeleri yeniden test edilebilir ve DeFi ekosistemindeki riskler yeniden alevlenebilir.

Bankanın ekonomistleri ABD’nin 2023’te resesyona gireceğini ve ülkede Eylül ayında %9,1 ile en yüksek enflasyonun yaşanacağını tahmin ediyor. Ekonomistler bugünkü “küresel stagflasyon rüzgarlarını” enerjinin en iyi performans gösteren sektör olduğu 1970’lerle kıyaslıyor. Banka, “Bitcoin dijital petrol haline gelmediği sürece” yüksek enflasyon döneminde performansının düşük olabileceğini de sözlerine ekledi.

Deutsche Bank, S&P 500’e Göre Bitcoin Fiyatının Yıl Sonuna Kadar 28.000 Dolara Ulaşabileceğini Söyledi

Deutsche Bank, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların son aylarda Nasdaq ve S&P 500 hisse senedi endeksleriyle giderek daha fazla korelasyon gösterdiğini belirtiyor. Banka, S&P 500 ile geçmiş korelasyonuna dayanarak ve 4.750 baz S&P 500 seviyesini kullanarak, BTC’nin yıl sonuna kadar 28.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Böyle bir yükseliş mevcut seviyeden yaklaşık olarak %32’lik bir ralli anlamına gelse de halen Kasım ayındaki seviyenin yarısından bile azına tekabül ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları