BitcoinHaberlerKripto Para

Deutsche Bank Analisti Bitcoin’de Benimsemeyi Artıracak Katalizörü Açıkladı!

Deutsche Bank'tan Bitcoin ve kripto para değerlendirmesi.

UST ve LUNA’nın çökmesi sonucu Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında sert düşüşler yaşandı.

Bu düşüşler sonrası kripto para yatırımcıları piyasanın ne zaman toparlanacağı konusunu merak ederken piyasadaki analistler de bu konuda düşüncelerini paylaşmaya devam ediyor.

Bugün CNBC’ye konuşan Almanya’nın dev ismi Deutsche Bank’ın kıdemli analisti Marion Laboure, “UST ve LUNA’nın çökmesi kripto para piyasasının daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğunu gösterdi.” dedi.

Konuşmasının devamında Bitcoin ile diğer kripto para birimlerini karşılaştırmamamız gerektiğini belirten analist, BTC ile özellikle de piyasada yeni olan kripto parlar arasında büyük farklar olduğunu dile getirdi.

“Kripto para piyasasında kesinlikle bir düzenlemeye ihtiyacımız olduğunu ve kripto para birimleriyle ilgili de veri eksikliği olduğunu düşünüyorum.

UST ve LUNA’nın çöküşü ve buna bağlı olarak kripto para piyasasında son zamanlarda olanlar tüm kripto para birimlerinin aynı olmadığına dair iyi bir hatırlatma niteliğindedir.

Bazı kripto paralar çok yeni, çok farklı ve aynı zamanda çok riskliler.

Bu yüzden piyasa değeri açısından en eski ve en büyük olan Bitcoin’i daha yeni kripto para birimiyle karşılaştırmamalıyız. Bitcoin’in 21. yüzyılın altını olabileceğine dair potansiyel görüyorum.”

Kripto piyasasındaki yüksek volatilitenin kısa sürede kalkmayacağını belirten Marion Laboure, Bitcoin’in değerinin insanların neye inandığına bağlı olarak artmaya ve düşmeye devam edeceğine inandığını söyledi.

“Kripto piyasası düzenlenirse, daha geniş bir kripto benimsenmesi olur ve buna bağlı olarak da likiditenin artması gerekir. Sonuç olarak ise daha yüksek bir likidite olursa piyasanın volatilitesi daha düşük olabilir.

Dolayısıyla ileriye dönük daha geniş bir kripto benimsemesine sahip olabilmemiz için düzenleme gerekiyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu