Kripto HaberleriAltcoinEski SEC Yetkilisi Kripto Para Fenomenlerini Tehdit Etti!

Eski SEC Yetkilisi Kripto Para Fenomenlerini Tehdit Etti!

Eski SEC yetkilisi John Reed kripto para tanıtımları yapan sosyal medya fenomenlerini hedef aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’li düzenleyici SEC son zamanlarda kripto para sektörü üzerindeki baskısını artırdı.

Bu bağlamda pek çok altcoin projesine ve borsaya dava açan SEC, baskısını sürdürmeye devam ederken eski SEC yetkilisi John Reed de kripto para tanıtımları yapan sosyal medya fenomenlerini hedef aldı.

Twitter üzerinden bu konuda açıklama yapan John Reed, kripto para birimlerini tanıtan ve fiyatlarını manipüle eden sosyal medya fenomenlerini uyardı.

Bu sosyal medya fenomenlerinin günlerinin sayılı olduğuna dikkat çeken eski SEC yetkilisi, bu fenomenlerin kripto borsalarında listelenen menkul kıymetlerin fiyatını manipüle edenler için geçerli olan dolandırıcılık önleme kurallarıyla karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

Kripto paraların birer menkul kıymet olduğuna dikkat çeken Reed şunları söyledi:

“Kripto paraların fiyatını manipüle etmek için sosyal medyayı kullanan tüm kripto destekçilerinin dikkatine:

Başarısız olmayın, kendinizi tehlikeye atmayın. Eninde sonunda yakalanmakla kalmayacak, kovuşturulacaksınız.

Borsada işlem gören menkul kıymetlerin, mikro sermayeli menkul kıymetlerin, kuruşluk menkul kıymetlerin veya kripto menkul kıymetlerin fiyatını manipüle edenler için de aynı dolandırıcılıkla mücadele kuralları geçerlidir.

Akıllı kripto paralar alın, çünkü günleriniz sayılı.

Özellikle kripto destekçileri hakkında beni en çok şaşırtan şey, birçoğunun kurbanlarını her zaman göz önünde dolandırdıkları küstah ve kibirli bir yol izlemeleridir.

… Gelinen noktada sosyal medya, hükümetin elini kolunu bağlamak şöyle dursun, birçok kripto para yatırımcısının kendilerini asmak için kullandığı sanal bir ip haline geldi.”

John Reed, açıklamalarına örnek olarak SEC’in Francis Sabo’yu (Ricky Bobby olarak bilinir) 100 milyon dolarlık bir menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamasıyla açtığı Ricky Bobby davası gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay