coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerEski SEC Yetkilisi, Ripple'ın SEC'e Galip Gelebileceğini İddia Etti!

Eski SEC Yetkilisi, Ripple’ın SEC’e Galip Gelebileceğini İddia Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple, SEC tarafından dava edilmesinden beri mahkemelerde boy göstermeye devam ediyor. Dava açıldığı tarihten bu yana onlarca dosya sunumu, savunma ve sansasyonik habere konu oldu.

Bilindiği gibi SEC, Ripple’ın komisyona haber vermeden XRP‘de 1.3 milyar dolarlık işlem yaptığı iddiasıyla Ripple ve baş yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen‘a karşı “XRP menkul kıymettir” davası açmıştı.

Son bir yıl içinde çok sayıda önemli mahkeme kararı gerçekleşti ancak bu zamana kadar elle tutulur bir karar alınamadı. Ne var ki son gelişmeler Ripple’ın avantajlı bir konumda yer almasını sağladı.

Mahkeme geçen hafta Ripple lehine karar verdi ve şirketin 2012’de dolaşıma girdiğinde XRP’yi nasıl kategorize ettiği konusunda bir tür güvence sunacağını savunduğu iki önemli belgeyi mühürledi.

Eski SEC Yöneticisi Ripple’ın Tarafında

Eski SEC yöneticisi Joseph Hall, yakın tarihli bir podcastte davanın durumunu değerlendirdi. Davanın şimdiye kadarki gidişatını yorumlayan Hall, “SEC’in XRP eyleminde neyi kanıtlama niyetinde olduğundan emin değilim.” dedi.

Ripple ağının, yıllardır faaliyette olduğunu hatırlatan eski yönetici, Ripple’ın SEC’in soruşturması hakkında adil bir bildirimde bulunamadığı gerekçesiyle güçlü bir savunmaya sahip olduğunu belirtti.

Davayla İlgili En Önemli Soru: Neden Şimdi?

Hall’a göre Ripple’a karşı açılan dava SEC’in beklediği şekilde sonuçlanamayabilir. Çünkü dava yargıçlarından biri “XRP’nin bir endişe kaynağı olduğunun farkındaysanız ve 2012’den beri bu konuda bilginiz varsa neden şimdi?” sorusunu sorarsa dava Ripple lehine sonuçlanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail