Kripto HaberleriEthereumEthereum Ağında Kaos Yaşanıyor: Herkes Panik Satışında!

Ethereum Ağında Kaos Yaşanıyor: Herkes Panik Satışında!

Takip et

Kripto para sektörü için “kara cumartesi” hala devam ediyor ve Bitcoin’in bir anda %15 üzerinde değer kaybetmesi tabii ki bütün kripto para sektörünü etkiledi.

Lider kripto para biriminin böylesine sert düşüşü, altcoinleri perişan ederken Ethereum’un aslında oransal olarak çok daha az düşüş yaşadığı görülüyor.

ETH/BTC paritesinde de ETH’nin güç kazanmaya başlaması gözlerden kaçmadı. Buna rağmen Ethereum ağı üzerindeki altcoinlerin yatırımcıları tam olarak panik içerisinde ve işlem ücretleri bu sebeple rekor kırıyor.

Ethereum Ağında Kriz

Kripto para piyasasındaki düşüş ve volatilitenin en şiddetlendiği anlarda bir an önce pozisyonlarını kapatmak veya satış yapmak isteyen kullanıcılar, Ethereum ağını tıkadı. Ağ tıkanınca işlem ücretlerini yükseltip madencilerin kendisini seçmek isteyen yatırımcılar bu sefer ciddi bir işlem ücreti krizine yol açtı.

Gwei, kısa süre içerisinde 1.000 limitine ulaştı ve bu da en küçük alım satım işlemi için rekor işlem ücretleri anlamına geliyor. Gas fiyatları böyle sert yükselişten sonra şu an yeniden normale döndü ve 150 Gwei ortalamasından işlem görüyor.

Ethereum fiyatı sabah saatlerinde %20 düşüş yaşarken Ethereum ağındaki diğer altcoinler çok daha sert geriledi. Özellikle Uniswap hacmine bakıldığında bunun rekora yaklaşması da birçok kişinin yüklü satış yapmaya çalıştığını göstermekte.

An itibarıyla ise işlem ücretleri 7 dolar gibi bir ortalamaya geriledi ve sabah saatlerinde 60 dolarlık ortalama geride kaldı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları