Ethereum

Ethereum Analiz Şirketi Dune, Finansman Turunda Rekor Yatırım Aldı!

Ethereum Blockchain'inin en büyük analiz platformalarından Dune Analytics, finansman turunda büyük bir gelir elde etti.

Ethereum’un en popüler veri görüntüleme ve analiz platformalarından biri olan Dune Analytics, büyük gelir elde ettiği finansman turunun ardından genişleme planları yapıyor.

Çarşamba günü yaptığı açıklamasında Dune Analytics, finansman turunda 69.420.000 gelir elde ederek 1 milyar dolar değere ulaştığını duyurdu. Geçtiğimiz Ekim ayında FTX kripto para borsası da 420.690.000 dolarlık bir finansman turu gerçekleştirmişti. Söz konusu sayılar, kripto para topluluğu tarafından oluşturulan “meme kültürüne” atıfta bulunuyor.

Dune Analytics, Blockchain ve Kripto Para Veri Analizi Alanında Lider Platform Olmayı Hedefliyor

Şirketin gerçekleştirdiği finansman turuna, kısa bir süre önceye kadar kripto para dünyasında yer almayan Coatue tarafından öncülük edildi. Buna rağmen Dune CEO’su Fredrik Haga’ya göre, söz konusu şirket, finansman turunda agresif hamlelerde bulundu: “Kendilerine herhangi bir Excel dosyası ya da sunum bile yapmadık. Bize kendileri geldiler ve yaptığımız işe, geçmişte başardıklarımıza karşı inanılmaz bir inançları vardı. Bunun ardından bize reddedemeyeceğimiz bir teklifte bulundular.”

Söz konusu finansman turunun ardından Dune geliştiricileri, bundan böyle Blockchain sektöründe veri anlamında insanların başvurduğu tek kaynak olmak için agresif bir genişleme kampanyası yürüteceklerini açıkladı: “Blockchain’lerden bahsettiğimizde aslında herkese açık bir backend platformundan söz ediyoruz. Blockchain’ler üzerinde isteyen herkes uygulama ortaya çıkarabilir ve bu da aslında bizim işimiz olan verilerin oluşmasını sağlıyor. Dune sayesinde dünya üzerindeki herkes bu verileri inceleyebiliyor.”

Şirketin yol haritasında Ethereum dışındaki diğer Blockchain’ler için de hizmet vermek yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu