Kripto HaberleriAltcoinEthereum Balina Hareketlerini İnceleyen Santiment, Yükseliş İçin Tarih Verdi!

Ethereum Balina Hareketlerini İnceleyen Santiment, Yükseliş İçin Tarih Verdi!

Santiment'ten Ethereum paylaşımı geldi.

Takip et

FTX iflası sonrası Bitcoin ve altcoinlerde büyük bir gerileme yaşandı. Bu gerilemenin ortasında kripto para analitik platformu Santiment‘ten Ethereum paylaşımı geldi.

Son günlerde büyük miktarlarda Ethereum birikimi yaşandığını belirten Santiment, Ethereum biriktiren adresler arasında en aktif olanlarının ellerinde 100 ile 100.000 ETH tutan köpekbalıkları ve balinalar olduğunu söyledi.

Santiment, sadece son üç hafta içinde, balina ve köpekbalığı grubunun Ethereum’un toplam mevcut arzının %1,9’unu satın aldığını ifade etti.

“Ethereum’daki aktif köpekbalığı ve balina adresleri, bir yıl önceki ATH seviyesinin dörtte birinden daha az fiyatlarla ETH biriktirmeye devam ediyor.

Ekim/Kasım 2020’de, 100 ile 100.000 ETH tutan adresler, ETH’nin 5 hafta boyunca %50’lik bir fiyat artışına itmeye yardımcı oldu.”

2020’nin Ekim-Kasım aylarında da balina ve köpekbalığı adresleri ETH birikimi yaptığını, o zamanlarda da bu adreslerin Ethereum arzının yaklaşık %2,1’ini biriktirdiğini ve bu durumdan yaklaşık 5 hafta sonra da ETH fiyatı %50 arttığını belirten Santiment, şimdi de aynı durumun yaşanabilme ihtimali olduğuna dikkat çekiyor.

Yani tarih tekerrür ederse, 2023’ün başlarında da ETH’de yükseliş yönlü hareketler görülebilir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları