AnalizEthereumOn-chain

Ethereum Balinaları Zararda mı? Karlılık Oranı Son 1 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Ethereum'da cüzdanların kârlılık oranları ve bunun doğurabileceği sonuçları değerlendirdik.

Ethereum Eylül ayı içerisinde önemli bir direnç alanı olan 3600 dolar seviyesi üzerine çıksa da burada kalıcılık sağlayamadı ve BTC’nin düşüşüyle beraber 2650 dolar seviyelerine kadar geri çekildi.

Bu çekilme ile beraber 1 ay içerisinde zirve fiyatından yaklaşık yüzde 30 değer kaybeden en büyük altcoin, yatırımcısını bir hayli korkuttu.

Güncel grafiğe bakıldığında fib 0.50 seviyesinin üzerinde alıcı bulan fiyat için bir sonraki en önemli direnç seviyesi 3370 dolar seviyeleri.

Düşüş senaryosunda ise altında kapanış yapılması durumunda stop olunabilecek en önemli seviye 2730 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum 4 Saatlik Grafik Destek ve Dirençler

Ethereum’da Kârlılık Oranı Ne Durumda?

Zincir içi verilere bakıldığı zaman ETH’de 7 günlük ortalama baz alınarak hesaplanan kârlılık oranının son 1 ayın en düşük seviyesine ulaştığı görülüyor. 57.119.419 seviyesi ulaşan oran, en son 22 Ağustos tarihinde bu seviyelerde görülmüştü.

Mavi: ETH’deki Karlılık Oranı (7gün Ort.) – Siyah: ETH Fiyatı – Kaynak: Glassnode

Bu durumda son 1 ay içerisinde ETH’deki özellikle balinaların kâr oranlarının azaldığı görülüyor. Bu veriden şu şekilde bir sonuç çıkarılabilir:

Elinde 1.000 den fazla ETH tutan cüzdan sayısının da son düşüşlerle beraber yükseldiği görülüyor.

Mavi: Elinde 1000 adet üzerinde ETH tutan cüzdanların sayısı – Siyah: ETH Fiyatı – Kaynak: Glassnode

Yani son düşüşlerde büyük yatırımcıların ETH stoklamaya devam ettiği ancak kârlılık oranlarının da mevcut fiyata göre bir miktar azaldığı sonucuna varıyoruz. Bu durumda balinaların hem ETH toplamaya devam edip hem de kârlılık oranının azalması, fiyatın önümüzdeki günlerde özellikle balinalar tarafından desteklenerek yükseleceğinin bir habercisi olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu zincir içi veriler çok faydalı oluyor daha fazla paylaşın lütfen. Tradingviewde bunlar yok sanırım bulamıyorum.


Başa dön tuşu