binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEthereum/Bitcoin Fiyatı 2021 Yılından Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi! Ne Anlama...

Ethereum/Bitcoin Fiyatı 2021 Yılından Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi! Ne Anlama Geliyor?

Ethereum (ETH) ve Bitcoin'in (BTC) dolar cinsinden fiyatları arasındaki oran, Nisan 2021'den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum (ETH) ve Bitcoin’in (BTC) dolar cinsinden fiyatları arasındaki oran, Nisan 2021’den bu yana en düşük seviyesine ulaşarak kripto para birimi alanındaki piyasa duyarlılığı ve dinamiklerinde önemli bir değişimin sinyalini verdi.

Ethereum/Bitcoin Paritesi, Nisan 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyeye Ulaştı

Binance borsasında ETH/BTC 0,04563’e gerileyerek yılın başından bu yana yaklaşık %16’lık bir düşüşe işaret etti.

Bu eğilim, bir ay önce gözlemlenen ve piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin’e karşı hakim bir eğilime işaret eden düşüş eğilimi ile daha da vurgulandı.

ETH/BTC fiyatının aşağı yönlü seyri, Ethereum’a bağlı borsa yatırım ürünlerine (ETP’ler) olan talebin azalması da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir.

ETC Group’un haftalık raporunda aktardığı Bloomberg’in son verileri, küresel Ethereum ETF’lerinden yaklaşık 63,5 milyon dolarlık net çıkış olduğunu ve bunun özellikle Hong Kong’da listelenen borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) etkilediğini ortaya koydu.

Analistler, Ethereum’un yatırımcıların gözünden düşmesine katkıda bulunan birkaç temel faktöre işaret ediyor. Coinbase Institutional Research analisti David Han, ABD’de spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasına ilişkin süregelen belirsizliğin altını çizdi.

İlgili Haber  Güney Kore Merkezli Bithumb Borsası, Bu Altcoinleri Spot İşlemlerde Listelediğini Duyurdu!

Bu belirsizlik, Bitcoin’in bir değer deposu ve makro varlık olarak anlatısını güçlendiren spot Bitcoin ETF’leri için açık düzenleyici yol ile tezat oluşturuyor.

Buna ek olarak, Solana gibi rakip katman 1 blok zinciri ağlarının ortaya çıkması, merkezi olmayan uygulama (dApp) dağıtımı için birincil platform olarak dikkatleri Ethereum’dan uzaklaştırdı.

Solana’nın merkezi olmayan borsa hacimlerinde artan pazar payı, bu eğilimin altını çizmekte ve Ethereum için rekabetçi bir meydan okuma oluşturmaktadır.

Ethereum ETF onayının yeni sermaye çekme potansiyeline rağmen, tüccarlar SEC’in zaman çizelgesi konusunda şüpheci olmaya devam ediyor.

Polymarket verileri, SEC’in Mayıs ayı sonuna kadar bir spot Ethereum ETF’sini onaylama şansının yalnızca %10 olduğunu ve VanEck ve BlackRock’ın bekleyen başvurularının düzenleyici kararları beklediğini gösteriyor.

*Yatırı tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail