coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerEthereum Bitcoin Karşısında Düşmeye Devam Ederken Analistler Yükseliş İçin Ekim Ayını İşaret...

Ethereum Bitcoin Karşısında Düşmeye Devam Ederken Analistler Yükseliş İçin Ekim Ayını İşaret Etti!

Ethereum'un Bitcoin karşısındaki eğilimini değerlendiren K33 Research analistleri, bu durumun Ekim ayında tersine dönebileceğini belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Zorlu geçen 2022 yılı sonrasında 2023 yılına güzel bir başlangıç yapan Bitcoin ve altcoinler yıl içerisinde inişli çıkışlı hareketler sergiledi.

BTC 32.000 dolara sınırına kadar yükselirken en büyük altcoin Ethereum ise 2.000 doların üzerini gördü.

BTC ve ETH, bu seviyelerini koruyamadı ve sonrasında sert düşüşler yaşarken Ethereum Bitcoin karşısında da düşüş eğilimini devam ettiriyor.

The Block’un haberine göre, Ethereum’un Bitcoin karşısındaki eğilimini değerlendiren K33 Research analistleri, bu durumun Ekim ayında tersine dönebileceğini belirtti.

Analistlere göre, bu düşüş eğilimi Ethereum’daki Merge yükseltmesinden yani Eylül 2022’de başladı ve hala devam ediyor.

ETH/BTC işlem çiftinin 0,06 civarında işlem gördüğünü belirten K33 kıdemli analisti Vetle Lunde ve Anders Helseth şunları yazdı:

“Ethereum, DeFi ve NFT faaliyetinin azalması nedeniyle Bitcoin karşısında yıl boyunca istikrarlı bir düşüş eğilimi yaşadı.

Herhangi bir neden olmasa da Ethereum, Bitcoin karşısında gücünü korumakta zorlandı.

Ancak Ekim ayında Ethereum vadeli işlem ETF’leri için verilebilecek potansiyel bir onay Ethereum için düşüş trendinin tersine dönmesini sağlayabilir.”

Verilere göre CME türev tüccarlarının da Ethereum’da düşüş beklediğine dikkat çeken K33 analistleri, “devam eden düşüş tablosuna rağmen önümüzdeki birkaç hafta içinde Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin alacağı potansiyel onay eğilimi tersine çevirebilir. Bu noktada Ethereum’a yönelmenin yıl sonuna doğru sağlam bir hamle olduğu yönündeki fikirlerimizi yineliyoruz.” dediler

Ethereum yazım esnasında 1,600 doların biraz altından işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail