fbpx
Kripto Para

Ethereum Classic’ten Yüzde 51 Saldırı Açıklaması

Ethereum Classic saldırıya uğradıkları iddiasını reddetti.

Ethereum Classic hakkında son 24 saat içerisinde başlayan ”%51 saldırısı var” iddialarının ardından Ethereum Classic yönetimi yaptığı açıklamada kripto para biriminin %51 saldırısına ve benzer ağ saldırılarına maruz kalmadığını ve tüm ağ çalışmalarının normal ve sorunsuz işlediğini açıkladı. %51 saldırısı iddialarını reddeden Ethereum Classic yönetimi, 5 dolar ve seviyesinde bulunan ETC’nin fiyatını etkileyebilecek saldırının bulunmadığını açıklaması ise yatırımcılara rahat nefes aldırdı.

Bir süre sonra Ethereum hard forkunun başlayacak olmasından kaynaklı olarak ETC’ye yönelik olarak bazı iddiaların ortaya atılmaya başlaması gündemde.

Ethereum Classic güvenliği ile tanınıyor

Ethereum Classic, yatırım aracı olmaktan ziyade, insanlar tarafından gizlilik amacı ile tasarlanmış ve gizli ödemeler yapılmasına olanak veren Monero benzeri olarak hazırlanmış ve ortaya çıkmış kripto para olarak tanınıyor ve Ethereum’a göre birçok farklı yanı bulunuyor. Ethereum yatırım aracı olarak daha fazla insan tarafından kullanılırken, Ethereum Classic ise güvenlik amacı ile yapılan ödemelerde gizliliği esas aldığı için daha sık ve çoğunlukla anlık gizli kalması gereken ödemeler için insanlar ve şirketler tarafından kullanılıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
Ethereum Classic

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box