coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum En Kötü İlk Çeyreğini Geçirdi

Ethereum En Kötü İlk Çeyreğini Geçirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum 2018’in başından bu yana %47.5’lik bir değer kaybederek tarihinin en kötü yılına başladı.

Kripto paralar üzerinde sene başından beri genel bir düşüş trendi hakim olsa da, düşüş sebepleri arasında Ethereum‘un sistemindeki sorunlarda ön plana çıkıyor. Aslında düşüş çok büyük oranda görünse de 2017 yılındaki yaptığı büyük artışın düzeltmesi olarak düşünülebilir. Bu orana bakıldığında bu geri çekilme gayet makul görünüyor.

Ethereum Yıllara Göre Performansı
Ethereum’un Yıllara Göre Performansı

Yukaradaki verilere bakıldığında, Ethereum’un bu yıldan önceki en kötü ilk çeyreğini, 2016 yılının dördüncü periyodunda yaşadığını görüyoyuruz. Yaklaşlık %40’lık bir düşüşle fiyatı 14$ seviyelerinden 7.97$’a gerilemişti.

Peki 2018’de Ters Giden Ne Oldu?

2018 senesine girildiğinde Ethereum kanadında ICO’lar ile ilgili bazı endişeler vardı. Son zamanlarda çıkan ICO’ların %90’a yakınının dolandırıcı çıkması ve bununla beraber büyük şirketlerin peşi sıra gelen yasaklama ve düzenleme haberleri Ethereum’un fiyatı üzerinde olumsuz bir hava estirdi. Çünkü çoğu ICO süreci, ücretleri Ethereum cinsinden kabul ediyor. Bununla beraber son gelen Google gibi büyük şirketlerin de ICO reklamlrını yasaklayacağını duyurması ardından ETH fiyatı iyice düşüş yaşadı. Tabi bu düşüşün ardında sene başından beri kripto paralar üzerinde olan güvenin ve heyecanın kaybolmuş olmasıda büyük bir etken.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail