BitcoinEthereum

Ethereum ETF’ine Onay Geldi: Dev Borsa, Ethereum’u Kabul Etti

QR Capital, Ethereum ETF başvurusuna resmen onay aldı.

Kripto para yatırım şirketi QR Capital, Brezilya’nın en büyük menkul kıymet borsalarından birisinde Ethereum (ETH) tabanlı ETF ürününü listeleme izni ve onayı aldı. Aslında Brezilya’nın menkul kıymet borsası bundan birkaç ay önce lider kripto para birimi Bitcoin’in ETF’ine onay vermişti.

Bu gelişme sonrasında Ethereum veya başka kripto paralara endeksli ETF’lerin de hazırlanması ve piyasaya sürülmesi planlanıyordu ve planlardan birisi resmen gerçekleşti.

Ethereum ETF’i Onaylandı

Fon, QR Asset Management tarafından yönetilecek ve Brezilya’nın menkul kıymet borsasında QETH11 kısaltması üzerinden işlem görecek.

ETF, kurumsal depolama hizmeti olarak ise Gemini kripto para borsasından faydalanacak. QR Capital konu hakkında yayınladığı gönderide, B3’ün bir Ethereum ETF’ine onay veren ilk Latin Amerika borsası olduğunun da altını çizdi.

B3 aslında Brezilya’nın en eski ikinci menkul kıymet borsası. Şu an için birçok yatırımcının beklediği ABD’den gelecek bir Bitcoin ETF onayı olsa da ABD’nin dört bir yanı Bitcoin ve Ethereum ETF’leri ile dolmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda da ABD’nin üst sınır komşusu Kanada benzer bir adım attı ve Bitcoin ile Ethereum ETF’leri kabul edildi. Brezilya’nın da buna katılması aslında ABD’nin elini çabuk tutmak zorunda kalmasına yol açabilir. Kanada’daki üç Bitcoin ETF’inin kısa sürede 19.692,149 BTC’lik hacme ulaştığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu