Kripto HaberleriAltcoinEthereum (ETH) Ağı Tabanlı Popüler Kripto Para Projesi, Geleneksel Banka İle Ortaklık...

Ethereum (ETH) Ağı Tabanlı Popüler Kripto Para Projesi, Geleneksel Banka İle Ortaklık Kuruyor!

Takip et

Ethereum (ETH) ağının en eski ve popüler kripto para projelerinden birisi konumundaki MakerDAO, ilginç bir teklifi oylamaya sundu.

DAI isimli stablecoini de yöneten MakerDAO ekibi, ekosisteme bir geleneksel bankayı dahil etmek için oylama açtı.

Söz konusu banka eğer bu oylama kabul edilirse kendi varlıklarını DeFi dünyasına sokabilecek.

MakerDAO, Geleneksel Banka İle Anlaşıyor

7 Temmuz itibarıyla %83’lük bir kısım teklifi destekliyor ve büyük bir değişiklik olmazsa bankanın onay alacağı görülüyor.

Teklifte 100 milyon DAI içeren özel bir havuz üretilmesi ve bunun Huntingdon Valley Bank‘e (HVB) yeni işbirliği için açılması yer alıyor.

MakerDAO üyeleri geçtiğimiz hafta ise kurumsal tahvillere ve ABD hazine tahvillerine yatırım yapmak için 500 milyon dolar değerinde DAI’nin kullanılmasına onay vermişti.

Bunun hemen arkasından geleneksel bir bankanın DeFi tabanlı kredi alabilmesini sağlayacak oylama da hayata geçirildi ve görünüşe göre proje hiç olmadığı kadar aktif.

HVB ise 1871 yılında Pensilvanya içerisinde kurulan bir banka olarak biliniyor.

HVB ve Maker Protocol ile olan ortaklık özellikle Maker Protocol için çok önemli. Maker Protocol’ün şu an için borç alanlara direkt olarak ABD doları kredisi vermesi mümkün değil ancak MakerDAO tarafından bunun için özel bir kuruluş oluşturulacak.

Bu, geleneksel bir banka ile entegrasyonun önündeki engelleri kaldırıp bunu mümkün kılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları