Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) Ağı Yine Alarm Veriyor!

Ethereum (ETH) Ağı Yine Alarm Veriyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi için tehlikeli günler yine geldi.

Ethereum ağının en büyük sorunu olarak bilinen ölçeklenebilirlik, ağdaki etkinlik bir anda artınca ciddi işlem ücretlerinin rekor kırmasına neden oluyor.

Bu da aslında bireysel yatırımcıların ağda işlem yapamaması anlamına gelmekte. Şimdi de Ethereum ağını tıkayan yeni bir sebep ortaya çıktı.

ENS, ETH’yi Tıkadı

Ethereum Name Service (ENS) ekibi tarafından piyasaya sürülen ve airdrop ile kullanıcılarına dağıtılan token, Ethereum ağını tıkadı.

31 Ekim tarihinden önce ETH alan adlarını alan ve kullanan kişilere yönelik yapılan airdrop, sosyal medyada da bir hayli popüler oldu. 8 Kasım tarihinde tokenler dağıtıldı ancak isteyenler önümüzdeki aylarda da bunu claim edebilecek yani cüzdanına çekebilecek. Buna rağmen ağ Kasım tarihinden beri  tam anlamıyla uçlarda bulunuyor.

Ethereum ağındaki gas seviyesine bakıldığında daha önce ortalama 29 dolar olan ücretlerin 8 Kasım tarihinden itibaren 56 dolara kadar çıktığı görülüyor. Bu da tarihte Ethereum ağında görülen en yüksek ikinci işlem ücreti ortalaması olarak biliniyor. Daha önceki rekor ise mayıs ayında boğa piyasası aktif konumdayken gelen 70 dolarlık ortalama ücret olmuştu. ENS’in başarısı, ağdaki gas ortalamasını yükseltiyor ve ağı durma noktasına getiriyor.

Ethereum ağı tabanlı birçok L2 ağı piyasaya sürülse de hala bunun gibi etkinlikler ağı tıkamaya devam etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları