EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Ağında Beklenen Hard Fork, Son Aşamaya Geldi

ETH ağının London hard forku, test aşamasına geçti.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son 24 saat içerisinde %5 ve 7 gün içerisinde ise %21 yükseliş elde etti. ETH fiyatının bu yükselişi ile Bitcoin’in 1 haftada %8,8’lik performansını bile geride bıraktığı görülüyor. ETH’nin yükselişinin tek sebebi ise piyasanın toparlanma sinyalleri vermesi değil gibi gözükmekte.

Ethereum’un London Hard Forku, Son Aşamaya Geldi

Ethereum yatırımcılarının neredeyse bir senedir beklediği büyük güncelleme, artık son aşamaya girdi. EIP-1559 güncellemesinin de içerisinde bulunduğu Ethereum’un London hard forku, test ağına geçiş yaptı. İlk olarak 24 Haziran tarihinde Ropsten test ağında pilot süreci başlatılan London bunun devamında ise birer haftalık aralarla Goerli, Rinkeby ve son olarak Kovan ağlarında denendi. Yol haritasına bakıldığında ise Ethereum 2.0’ye geçiş öncesindeki son aşamanın London hard forku olduğu görülüyor.

London hard forku ile beraber EIP-1559, EIP-3198, EIP-3529, EIP-3541 ve EIP-3554 protokolleri de aktif olacak. Şimdi London hard forku son test ağına geçiş yaptı ve bunun devamında 24 Temmuz tarihinde ana ağda aktif edilecek. Şu an için blok hızına bakılarak bu tahmin yapılsa da Ethereum ağındaki güncellemeler daha önce defalarca ertelendi ve yine benzer bir ertelenme yaşanabilir.

Ethereum’un London hard forku sonrasında ise yol haritasına göre Şanghay güncellemesi gerçekleşecek ve büyük birleşime geçilecek. Bu da artık Ethereum 2.0’nin aktif edilmesi ile sonlanacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu