Ethereum

Ethereum (ETH) Balinaları Çok Hareketli: 27 Ayın En Düşük Seviyesi Görüldü

Ethereum balinalarının ETH miktarında ciddi azalma var.

Bitcoin’in (BTC) rekor üzerine rekor kırmasına rağmen nispeten geriden gelen Ethereum (ETH), balinaların da dikkatini çekti. Ethereum fiyatı 2020 yılının ortalarından beri başladığı serüveninde 1.850 dolar seviyesine kadar gelerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Buna rağmen en büyük 100 Ethereum balinasının cüzdanındaki hareketlilik, önemli bir sinyal vermekte.

Top 100 Ethereum Cüzdanı Dibi Gördü

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre en çok ETH bulunduran 100 balinanın cüzdanında ciddi bir düşüş yaşandı. Top 100 cüzdan içerisindeki ETH miktarı 27 ayın en düşük seviyesine kadar geriledi. Ethereum fiyatının tüm zamanların rekorunu kırması ile eşzamanlı gerçekleşen bu düşüş, tam olarak ne anlama geliyor?

Aslında grafiğe bakıldığında beyaz ile gösterilen balinaların ETH fonları ile yeşil ile gösterilen fiyatın ters korelasyona sahip olduğu görülüyor. Yani balinaların cüzdanlarındaki ETH miktarı azalırken ETH fiyatı daha da yükselmekte. Şu an 27 ayın en düşük seviyesinin görülmesi ETH fiyatı açısından zirvenin görüldüğünü akıllara getirse de Santiment uzmanları farklı bir duruma dikkat çekti.

Santiment, balinaların bunu farklı DeFi projelerinde gelir elde etmek veya stake etmek için kullanıyor olabileceğine dikkat çekti. Buna ek olarak CME’nin Ethereum vadelileri için de piyasadan yüklü miktarda ETH alması gerekiyor. Balinaların yüklü satışlar yapmaları aslında CME gibi kurumların alış baskısı ile buna cevap verdiğine işaret etmekte.

ETH fiyatı ise basın saati itibarıyla 1.800 doların üzerinde tutunarak henüz korkulacak bir şey olmadığına işaret etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu