EthereumHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ethereum (ETH), Borsalardaki En Düşük Seviyeye Ulaştı! Temel Analizdeki En Önemli Veri!

Borsalarda satılmak üzere tutulan ETH'ler en düşük seviyesinde. Peki bunun sebebi ne?

Bitcoin’in yükseliş yönlü hareketinden olumlu şekilde etkilenen ETH, söz konusu yükselişini şimdilik durdurmuşa benziyor. An itibarı ile 3 bin dolardan işlem görmekte olan lider altcoin, toplam arzı ile karşılaştırıldığında borsalarda hiç bu kadar az olmamıştı.

Kripto para borsalarında tutulan ETH miktarı şu ana kadarki en düşük seviyelerine gerilerken bu durumun fiyat için oldukça olumlu olduğu biliniyor. Hatta fiyat ve arz grafiğine bakıldığı zaman genellikle ters bir korelasyon içerisinde oldukları görülüyor.

Kripto analiz şirketi Glassnode, son yaptığı açıklamada

Borsalardaki ETH bakiyeleri bu hafta dolaşımdaki arzın (%13) tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşarak 15,3 milyon ETH’ye eşdeğer bir düşüş gösterdi.

yorumunu paylaştı.

Aslında ETH, merkezi kripto borsalarından ayrıldığında genellikle boğa sezonundadır. Varlıklar soğuk cüzdanlara taşınıyor veya daha çok DeFi (merkeziyetsiz finans) ekosistemine yatırılıyor demektir. Borsalara büyük girişler olduğunda ise yatırımcılar tasfiyeye hazırlanmaya başlamış olabileceğinden bu durum ayı hareketi olarak kabul edilir.

Glassnode ayrıca ETH opsiyon pazarlarındaki “Açık İlgi”nin (OI) de son birkaç hafta içinde genişlediği bilgisini paylaştı. Türev piyasalarında “Açık Faiz”in bu hafta 3,9 milyar dolara ulaştığını ve mayıs ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %40 altında olduğunu da ifade etti.

Veriler Ethereum’un Artık Staking Hizmetlerine Aktığını Gösteriyor

Verilere bakıldığı zaman ETH’nin genel hatlarıyla 3 sebeple borsalardan çekildiği ifade ediliyor:

  • Yatırımcıların ETH’lerini satmak istemeyerek soğuk cüzdanlara çekmesi
  • DeFi ekosistemine ETH stake ederek yatırımı bu ekosistem içerisinde yönetmek
  • ETH 2.0 sürecinin bir parçası olarak elindeki ETH’leri, 2.0 süreci tamamen gerçekleşene kadar kitli bir şekilde sisteme dahil etmek

Tüm bu sebeplerle borsalarda satılmak üzere hazır bulunan Ethereum’lar azalıyor ve bu da dolayısıyla satış baskısını azalttığı için fiyata olumlu yansıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu