Kripto HaberleriAnalizEthereum (ETH) Fiyat Analizi - Yükseliş Olacak Mı? - 2. Sırasını Koruyabilecek...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – Yükseliş Olacak Mı? – 2. Sırasını Koruyabilecek Mi?

Takip et

Kripto para pazarının en büyüklerinden olan ve yatırımcıların en fazla ilgisini çeken 2. büyük kripto para Ethereum (ETH) ile ilgili bazı endişeler var. Bu endişeler arasında ilk sırada gelecekte 2. sırayı kaptırabileceği ve XRP’nin olduğu 3. sıraya düşüp düşmeyeceği ve direkt olarak fiyatında düşüş olup olmayacağı konusunda. Bu konularda yatırımcılar sorularına yanıtlar ararken birçok yatırımcı bu sorularına hiçbir zaman yanıt bulamadı ve görünen o ki kısa süre içerisinde de sorularına yanıt bulamayabilir. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının son dönemde oldukça fazla olması ve 7.000 dolar seviyelerine yakın olmasından dolayı bazı yatırımcılar Ethereum fiyatının geleceği hakkında daha fazla düşüş olabileceğini düşünüyor.

Kripto para piyasasında her an her türlü yükseliş ve düşüşün gündeme gelebildiği artık bugün 2019 yılı itibariyle herkesin malumu ve bildiği bir olay. Yakın zamanda Ethereum ne kadar olacak? Herkes bunları biliyorsa bu soruya neden hiçbir zaman doğru yanıt verilemiyor? Bu sorunun yanıtı aslında basit. Kripto para birimleri arz ve talebe göre şekil alıyor yani fiyatı belirleniyor.

Eğer arz az talep fazla olursa bir ürünün nasıl fiyatı yükselir ise kripto para birimlerinde de benzer bir durum söz konusu olmakta. Eğer ki Ethereum alımı satışlardan daha fazla olur ise fiyat direkt olarak yükseliyor, tam tersi satış fazla alım az olursa fiyat bir şekilde düşüşe geçebiliyor.

Gün içerisinde milyarlarca dolar değerinde kripto para satılıyor ve bunun milyonlarca doları Ethereum’da gerçekleştirilmekte. Yatırımcıların Ethereum ile ödemeler yapması ve ödemeler alması konusunda son zamanlarda daha fazla ilgi gördüğü bilinse de XRP gibi kripto para birimleri de ödemeler konusunda Ethereum’a her zaman için büyük bir alternatif olmuştur.

Kısa süreli yatırımcıların hemen yatırım yapması önerilmezken, 3 ay ve daha ileri tarihli yatırımcıların ise bekleyerek yatırım yapması öneriliyor. Bugün Ethereum fiyatı 148 dolardan alıcı ararken gelecek 3 ay içerisinde fiyat 250 doları ve daha yüksek ortalamaları bile görmeye yakın hale gelebilir.

Uzun vadeli Ethereum yatırımı ise ayrı bir konu. Uzun vadeli olarak hiç yükselişlerde satış yapmadan Ethereum alımı yapmak daha büyük kayıplara kapı aralayabilir. Bu nedenle piyasada her an düşüşler olabileceği gibi her an yükselişler olabileceği gerçeğini bir kenara bırakmadan çok büyük yükselişlerde Ethereum yatırımınızı satarak yerine tekrar düştüğünde aynı yatırımı koymak daha doğru bir hamle olabilir.

Ethereum (ETH) 1 Saatlik Grafiği – 03.12.2019 – Kaynak: Tradingview

An itibarı ile ETH’de 144 ve 130 dolar seviyeleri destek seviyeleri olarak öne çıkarken, 150, 160 ve 176 dolar seviyeleri başlıca direnç noktaları olarak gözüküyor.

Ethereum gelecek 1 yıl içerisinde ne olacak?

Ethereum analistlerinin bir kısmı Çin merkezli ve Çinli Ethereum analistlerine göre gelecek 1 yıl içerisinde Pekin (Çin başkenti) tarafından Ethereum ile ilgili olumsuz adımlar atılmaz ve Vitalik Buterin ve diğer geliştiriciler Ethereum hakkında olumsuz adımlara imzalarını atmazlar ise yükseliş olabileceği ve bugüne oranla 2-3 kat yükselişin bile mümkün olabileceği paylaşılmakta.

Özellikle BTC’nin halving etkisi ile yükseliş yaşaması ve Ethereum’a gelecek İstanbul ve 2.0 güncellemelerinin ETH üzerinde olumlu etkiler yaşatacağı öngörülüyor.

Gelecek 365 gün içerisinde 2 kat düşmesi bile gündeme gelebilecek olan Ethereum’un 2. sırasını koruması da bu ortamda çok fazla öneme ve çok fazla kritik hedefe sahip. Eğer 2. sırayı korumaz ve 3. sıraya gerilemesi söz konusu olursa ETH yatırımcıları beklediklerini bulamayabilir ve daha fazla öncü satışlar ile panik satışlar yapılarak Ethereum fiyatında büyük ve beklenmeyen düşüşler yaşanabilir.

Ethereum (ETH) Haftalık Grafik – 03.12.2019 – Kaynak: Tradingview

ETH’de haftalık grafiğe bakıldığında ise zirve yaşadığı 1400 dolar seviyelerinin bir hayli aşağısında olduğu görülüyor.

Ethereum alacak olanların hemen şimdi değil bir süre beklemeleri ve daha sonra yatırım yapması öneriliyor. Zira bu dönem kritik bir süreçten geçtiğimiz piyasada düşüş eğilimi yükseliş eğilimine göre daha fazla olabilmekte.

Özellikle böyle düşüş baskısının fazla olduğu dönemlerde altcoin yatırımı yaparken mutlaka BTC fiyatına göre hareket etmek ve BTC’nin pozisyonlarını takip etmek gerekiyor. Zira BTC piyasanın yüzde 66,5’ini tek başına elinde tutuyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiş olup herhangi bir yatırım amacı ve tavsiyesi grubuna dahil değildir. Yatırımcılar fiyatların anlık değişebileceğini bilerek hareket etmelidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları