AltcoinEthereumHaberler

Ethereum (ETH) Fiyatı Geçtiğimiz Yılın Mart Ayı Seviyelerine Geriledi! Altcoinlerde Son Durum Ne?

Dünyanın en büyük altcoini Ethereum fiyatı geçtiğimiz yılın Mart ayı seviyelerine kadar çekildi. Peki altcoinlerde durum ne?

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum (ETH), gün içerisinde 1.655 dolara kadar gerileyerek 2021 yılının 28 Mart tarihinden bu yana en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

Ethereum Rekor Fiyatından Yaklaşık Olarak %65 Daha Düşük Bir Bölgeden İşlem Görüyor

ETH fiyatı şu sıralar, Kasım ayında kırdığı 4.878 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan yaklaşık olarak %65.56 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

ETH grafiğine baktığımız zaman en önemli destek seviyesinin mavi trend çizgisi olduğu görülüyor.

Ethereum 4 Saatlik Grafiği

Bununla birlikte dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin ise yeniden 29.000 dolar barajının altını gördü.

Bilindiği üzere kripto para piyasası, ABD’den gelen son enflasyon verilerinden sonra düşüşe geçmişti. ABD’de son 41 yılın en yüksek enflasyon değerine ulaşıldı. Faiz artışı beklentisinin yüksek olması ile birlikte yatırımcılar riskli varlıklardan kaçmaya başladı.

Bilindiği üzere bu yıl başlayan Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle özellikle enerji fiyatlarında inanılmaz artışlar yaşanmıştı. Artışlar nedeniyle zor günler yaşayan ABD ekonomisi, önlem olarak faiz artırımına gideceğini açıklamıştı.

Diğer Altcoinlerde Düşüş Oranı Ne?

Bununla birlikte Ethereum dışındaki bazı altcoinler son düşüşten daha da kötü etkilenmişe benziyor. En büyük 50 kripto para arasında Chainlink son 24 saatteki %13.9’luk düşüşü ile bu alanda liderliğe sahip. Chainlink’in ardından ise yine düşüş olarak %11.3’lük değer kaybıyla Near Protocol (NEAR) ve Terra (LUNA) ikinciliği paylaştı.

Piyasada son 24 saatte en az düşüş yaşayan stablecoin dışı altcoinler ise Binance’in BNB tokeni ve TRON oldu. BNB yalnızca %1.37 değer kaybederken TRON’da ise düşüş oranı %2.43 oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu