EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Geliştiricileri Kararı Verdi: Büyük Gelişme, 2 Ay Erteleniyor

Ethereum'un Merge öncesi beklenen son güncellemesi zorluk bombası, resmen iki ay ertelendi.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) şu sıralar oldukça zorlu günler yaşıyor.

Bu zorlu günlerin sebebi olanların başında ise kredi ve staking platformları yer alıyor.

UST’nin yaşadığının bir benzerinin Ethereum ekosisteminde yaşatılmak istendiği görülüyor ancak ETH’nin tek derdi bununla sınırlı değil.

Ethereum İçin Gecikme Teyit Edildi

Ropsten test ağında başarılı bir şekilde Merge yani ETH 1.0’den ETH 2.0’ye geçişi tamamlayan geliştiriciler, bunun devamında ise gecikme açıkladı.

Ropsten sonrasında ana ağ üzerinde bunun gerçekleştirilmesi beklenirken Ethereum geliştiricilerine göre büyük bir gecikme kendini belli etti.

Ethereum’un en önemli geliştirici ekibi hafta sonunda bir araya geldi ve bu durumu masaya yatırdı. Ethereum’un uzun süreden beri planlanan güncellemesinin kilit ayağı olan zorluk bombası ise artık söylentilere göre değil, resmen ertelendi.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Fiyatının Sert Düşüşünün Sebebi Ne? Ünlü İsim Açıkladı!

Ethereum’un mevcut konsensüs mekanizmasında madencilik yapılmasını imkansız hale getirecek olan madencilik zorluğu artışı, geliştiricilerin ortak kararına göre 2 ay ertelendi.

2015 yılında Ethereum koduna eklenen bu zorluk bombası devamlı olarak erteleniyor ve geçiş süreci bitince bunun tamamlanması bekleniyor. Böylece önceki ağda madencilik yapılamayacak.

En önemli geliştiricilerden olan Tim Beiko, zorluk bombasının ertelendiğini bizzat doğruladı. Her şeyin normal olduğundan emin olmak istediklerini aktaran Beiko, en az 2 aylık gecikme bekliyor. Bu da Merge için en az 2 aylık bir gecikme anlamına gelmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ali

Yine milletin parasını topladiniz


Başa dön tuşu