Ethereum

Ethereum (ETH) İçin Son Durum Ne Gösteriyor? Yükseliş Başlayacak mı?

ETH fiyatı için hareket başladı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yediği darbeye rağmen ayakta kaldı.

Bitcoin için psikolojik destek olan 60.000 doların altına inilirken Ethereum için aynı kademede görülen 4.000 doların altına inilmedi. ETH an itibarıyla 4.260 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %4 yükseliş bile elde etmeyi başardı.

Ethereum İçin Son Durum

BTC son 7 günde %4 değer kaybederken Ethereum’un %3 artış elde etmiş olması da aslında ikili arasındaki korelasyonun yönünün negatif olduğunu ortaya koymakta. Peki Ethereum için bu ne anlama geliyor?

Ethereum teknik analize bakıldığında 4.050 doların önemli destek olduğu ve ETH’nin buradan yükselişe geçtiği görülebilmekte. ETH fiyatı bunun devamında ise 4.325 doların üzerine çıkabilirse yeniden 5.000 dolara yönelik yolculuğuna start verebilir.

100 saatlik basit hareketli ortalama 4.200 dolar seviyesinde yer alıyor ve ETH çoktan kendini bunun üzerine atmayı başardı. Ethereum için 4.205 doların üzerine çıkılması aslında 4.325 dolar direncinin yakında test edileceği anlamına geliyor.

ETH grafiğindeki %23,6’lık Fibo noktasının en üst seviyesi ise 4.386 dolar olarak ön plana çıkmakta ve burada oluşan üçgen formasyonunun bozulması yeniden flama benzeri bir yükseliş sağlayabilir. Eğer BTC fiyatı burada sabit kalırsa Ethereum’un bir diğer hedefi 4.850 dolar olacaktır. Altcoinler de bu bağlamda ETH’yi takip edebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu