Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) İçin Teknik Analiz Neye İşaret Ediyor? Hareketlilik Tekrar Başladı!

Ethereum (ETH) İçin Teknik Analiz Neye İşaret Ediyor? Hareketlilik Tekrar Başladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, piyasadaki son deprem ile tüm kripto paralara olduğu gibi sarsıldı. Sarsılan ETH buna rağmen diğer kripto para birimleri gibi yerle bir olmadı ve sadece ufak çatlaklarla bunu atlattı. Ethereum, kısa süreliğine de olsa 4.000 doların altına geriledi ancak hemen toparlandı. An itibarıyla 4.100 dolar direncini ve rüzgarı arkasına almayı başaran Ethereum, kritik direnci gözüne kestirdi.

Ethereum Fiyatında Son Durum

Ethereum, Perşembe günü test etse de 4.490 dolar direncini kıramadı ve devamında hızlı bir şekilde 4.000 dolara çekildi. 10 Aralık tarihinde kilit desteğin altına kadar çekilen ETH şimdi ise yeniden akümülasyon ile 4.500 dolar seviyelerini test etmeye hazırlanıyor.

Hacim hafta sonlarında genellikle bir hayli az olsa da an itibarı ile fiyatın BTC’nin hareketlenmesiyle 4.150 dolar seviyesine kadar yükseldiği görülüyor. Özellikle 4.220 doların kırılması ETH’in tekrar 4.400 dolarlara yelken açmasını sağlayabilir.

Öte yandan ETH’de, hem RSI hem de MACD indikatörü olumlu sinyal veriyor. Yeni haftada ABD tarafından takip edilmesi gereken olaylar da kripto paralar için olumlu bir seyir gösterirse tekrardan kripto para piyasasının yeşillendiği görülebilir.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoinlerde FED Gerginliği! İşte Bu Hafta Takip Edilecek Veriler!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları