blank
EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, DeFi Sektörü Hakkında Konuştu

Taze milyarder Vitalik Buterin, DeFi ve NFT'ler hakkında konuştu.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Decrypto tarafından düzenlenen sanal konferansa katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Buterin, şu an için merkezsiz otonom organizasyonlar (DAO) bağlamında büyük adımlar atıldığını ve deneyler yapıldığını vurgulayarak, bunun gelişmekte olduğunu ifade etti.

İnsanların bir zamanlar internet üzerinde yaptığı farklı çalışmaların şu an Ethereum üzerinde yapıldığını ifade eden Buterin, bunların ileride insanlara yardımcı olabilecek uygulamalara dönüşeceğini vurguladı.

Buterin, NFT’leri Benimsedi

DeFi sektörü ve patlama yaşayan NFT’ler hakkında da konuşan Buterin, bunun Ethereum’un genel kabulünü arttırdığını itiraf etti.

İnsanlar DeFi sektörü hakkında çok fazla konuştu ve NFT’ler de ana akım kitlelerin arasında patlama yaşayan ve birçok insanın ilgisini çeken bir şey oldu.”

NFT’ler milyarder isimlerle başlayarak neredeyse birçok ülkede milyonlarca bireysel yatırımcıya ulaştı ve ulaşmaya devam ediyor. Bu durum ilk başta Ethereum ağında tıkanıklığa yol açsa da yeni atılan adımlar Ethereum ağındaki işlem ücretlerini düşürmeyi sağladı.

NFT’lerin potansiyelini sevdiğini ve daha önce iş modeli olmayan insanların bununla bir iş modeline kavuştuğunu belirten Buterin, sanatçıların ve hayır kurumlarının bile NFT kullandığını açıkladı.

ETH 2.0, Artık Daha Yakın

Ethereum 2.0 hakkında da konuşan taze milyarder, yol haritasının şu an değişmekte olduğunu ve ETH 1.0 ile ETH 2.0 birleşiminin çok daha yakın olduğunu müjdeledi. ETH 2.0 ile beraber ise ağın Proof-of-Work modelinden Proof-of-Stake modeline geçmesi bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu