Ethereum

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’den Cömert Bağış!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, koronavirüs benzeri küresel salgınların önüne geçmek için cömert bir bağışta bulundu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, adından söz ettirecek bir bağışta bulundu. ETH’nin fiyat düşüşü nedeniyle artık bir milyarder olmayan Buterin, buna rağmen cömert bağışlar yapacak kadar servete sahip.

Buterin’in daha önce Hindistan odaklı COVID bağışları yaptığı bilinmekte. Bu seferki adım ise COVID gibi salgınların bir daha ortaya çıkmasını engellemeye ve önlemeye yönelik gibi gözüküyor. Buterin, New South Wales üniversitesi bünyesinde kurulan bir girişime 4 milyon adet USDC bağış yaptı. Bu da 4 milyon dolarlık bir bağış anlamına gelmekte.

Buterin’den Salgın Hastalık Karşıtı Bağış

UNSW tarafından geliştirilen bir açık kaynaklı yapay zeka yazılımı, olası bir salgın hastalığa karşı ilk sinyalleri tespit edip paylaşıyor. Buterin’in kripto para bağışı, EPIWATCH isimli aracın daha da geliştirilmesini destekleyecek.

Profesör Raina MacIntyre tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir bilgi (OSINT) toplama aracı olan EPIWATCH oldukça dikkat çekici. Araç, son dakika haberleri ve sosyal medya platformları gibi halka açık milyonlarca çevrimiçi öğeyi tarayarak, salgınların erken sinyallerini aramaya yarıyor.

Sağlık sorunlarıyla ilgili ‘normal’ raporlardaki değişiklikleri algılıyor ve bu, doktorlar ile laboratuvarlar aracılığıyla bilgi beklemekten çok daha hızlı gerçekleşiyor. Erken uyarılar daha sonra sağlık yetkilileri tarafından resmi olarak araştırılabiliyor ve salgın hastalık böylece çok daha erken tespit ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu