binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Yeni ETH Özelliğini Duyurdu, Yatırımcılara Bazı Tavsiyelerde...

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Yeni ETH Özelliğini Duyurdu, Yatırımcılara Bazı Tavsiyelerde Bulundu!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Tayvan'daki Ethtaipei 2024 etkinliğinde yeni özellik olan Rainbow Staking'i tanıttı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in Ethereum hamlesi tartışılmaya devam ederken, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Tayvan’daki Ethtaipei 2024 etkinliğinde yeni bir duyuru yaptı.

Bu noktada Vitalik Buterin, protokol hizmet sağlayıcılarının farklı bir protokol hizmetleri menüsüne katılmasına olanak sağlamak için tasarlanmış yeni bir kavramsal çerçeve olan “rainbow staking”i tanıttı.

Rainbow staking’in yatırımcıları bireysel staking’e yönelttiği ve bu konuda bireysel stake yapanlar için önemli bir avantaj sağladığı ve onları çeşitli hizmet sektörlerine katılmaya teşvik ettiği belirtildi.

Vitalik, ETH staking’in merkezileşme riskine dikkat çekerek Lido, Coinbase, Binance ve diğerlerinin staking konusunda aşırı bir paya sahip olduğunu vurguladı.

Buterin, staking ile ilgili olarak, bir doğrulayıcıyı çalıştırma eşiği olan en az 32 ETH’ye sahip olan ancak bireysel stake etme yerine stake havuzlarını ve likit stake etme araçlarını tercih eden bir grup staking yatırımcısı olduğunu söyledi.

Bu yolla ETH staking’in merkezileşme riskini artırdığını belirten Buterin, bu yatırımcı grubunun merkezileşme risklerini azaltmak için “tek başına stake etme” seçeneğini seçmesini tavsiye etti.

” Bir grup yatırımcı tek başına stake etme yolunu seçmiyor ancak bu yatırımcılar ETH satking’in merkezileşme risklerini azaltmak için “tek başına stake etme” seçeneğini seçebilirler.

Yeni Rainbow staking özelliğiyle birlikte tek başına stake etme maksimum düzeyde kolaylaşsa bile, pek çok insanın yine tek başına stake etmeyeceğini düşünüyorum.

Ancak Rainbow stake etme, öne çıkmaları halinde potansiyel olarak sorunları çözebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail