fbpx
Ethereum

Ethereum kurucusu ne kadar ETH’yi elinde tutuyor

Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin resmi Twitter sayfasından hesabında ne kadar Ethereum olduğunu açıkladı.

20 milyar dolar piyasa hacmi ile ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un kurucusu ve geliştirme ekibinin lideri olan Buterin, hiçbir zaman Ethereum’un toplam arzının yüzde 0.9’undan fazlasını elinde tutmadığını ifade etti ve cüzdanının bağlantısını paylaştı.

Bağlantıya göre toplamda 73 milyon dolar değerinde olan 365.003 tane Ethereum‘a sahip olduğu görülen Buterin’in elinde daha fazla ETH bulundurduğu iddia ediliyor.

New York Üniversitesi Profesörü Nouriel Roubini, Ethereum‘un daha piyasaya sunulmadan önce geliştirici ekip tarafından pre-mining yapıldığını ve milyarlarca dolar ETH’nin Buterin ve geliştirici ekibin elinde olduğunu iddia etmişti.

Bunun üzerine Buterin iddialara cevap olarak Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve  iddiaları yalanladı.

Ayrıca Forbes’in yaptığı araştırmaya göre Vitalik Buterin’in servetinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan tekrar 200 dolar altına gerileyen ETH, an itibarı ile 197 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum için 2018 senesi oldukça kötü geçti ve 1440 dolarlık zirvesinin yaklaşık yüzde 85 altında işlem görüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box