Kripto HaberleriEthereumEthereum kurucusu ne kadar ETH'yi elinde tutuyor

Ethereum kurucusu ne kadar ETH’yi elinde tutuyor

Takip et

Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin resmi Twitter sayfasından hesabında ne kadar Ethereum olduğunu açıkladı.

20 milyar dolar piyasa hacmi ile ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un kurucusu ve geliştirme ekibinin lideri olan Buterin, hiçbir zaman Ethereum’un toplam arzının yüzde 0.9’undan fazlasını elinde tutmadığını ifade etti ve cüzdanının bağlantısını paylaştı.

Bağlantıya göre toplamda 73 milyon dolar değerinde olan 365.003 tane Ethereum‘a sahip olduğu görülen Buterin’in elinde daha fazla ETH bulundurduğu iddia ediliyor.

New York Üniversitesi Profesörü Nouriel Roubini, Ethereum‘un daha piyasaya sunulmadan önce geliştirici ekip tarafından pre-mining yapıldığını ve milyarlarca dolar ETH’nin Buterin ve geliştirici ekibin elinde olduğunu iddia etmişti.

Bunun üzerine Buterin iddialara cevap olarak Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve  iddiaları yalanladı.

Ayrıca Forbes’in yaptığı araştırmaya göre Vitalik Buterin’in servetinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan tekrar 200 dolar altına gerileyen ETH, an itibarı ile 197 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum için 2018 senesi oldukça kötü geçti ve 1440 dolarlık zirvesinin yaklaşık yüzde 85 altında işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları