EthereumHaberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Artık Milyarder Olmadığını Açıkladı! İşte Yeni Serveti

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yaptığı açıklamasında artık kripto para milyarderi olmadığını takipçileriyle paylaştı.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve lideri Vitalik Buterin, attığı bir Tweet’te artık bir kripto para milyarderi olmadığını yazdı.

Vitalik Servetinin Küçüldüğünü Kabul Etti

Vitalik, attığı Tweet’inde servetinin azaldığını, dünyanın en zenginleri listesinin başında yer alan Elon Musk ve Jeff Bezos gibi diğer milyarderlerle ilgili bir Tweet’e yanıt verirken itiraf etti.

Vitalik ve aralarında Charles Hoskinson (Cardano’nun da kurucusu) ve Joseph Lubin’in de bulunduğu diğer birkaç geliştirici 2014 yılında Ethereum platformunu oluşturmuştu. Vitalik’in kripto para cüzdanında Kasım ayında 1.5 milyar dolara tekabül eden 290.000 ETH tokeni bulunuyordu. ETH kurucusunun bugünkü cüzdan değerinin yaklaşık olarak 574 milyon dolar olduğu düşünülüyor.

Ancak o zamandan bu yana, ikinci en büyük kripto parasının fiyatı yaklaşık yüzde 55 oranında düştü ve bu gelişme ile birlikte Vitalik’in milyarder olma sıfatı da artık geçerliliğini yitirdi.

Kripto Para Milyarderlerinin Serveti Azalıyor

Buterin, son çöküşle servetinin değer kaybettiğini hisseden tek kripto para milyarderi değil. Son raporlar Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kişisel servetinin Kasım ayındaki 13.7 milyar dolarlık zirve seviyesinden 2.2 milyar dolara düştüğünü gösteriyor.

Servetlerinin büyük bir kısmını kaybeden diğer kripto milyarderleri arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao (diğer adıyla CZ) da bulunuyor. Bloomberg’in milyarderler sıralamasına göre, CZ’nin net varlığı 80 milyar dolardan fazla azaldı (servetinin yüzde 84’ü yok oldu).

27 yaşındaki Buterin, Ethereum fiyatının 2021’de 3000 doları geçmesinin ardından en genç kripto milyarderi olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu