Haberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Bluesky’dan Son Derece Umutlu

Jack Dorsey'in Bluesky projesi Buterin'den olumlu not aldı.

Vitalik Buterin, attığı bir tweetle Twitter’da sahte haber yayılımı ile mücadele noktasında geliştirilen Bluesky projesinden memnun olduğunu belirtti. Buterin merkezileşmiş mimari yapısına karşın BlueSky’ın Twitter’ı geliştirmede büyük katkı sağlayacağını umuyor.

Bilindiği gibi Twitter CEO’su Jack Dorsey, aralık ayında resmi hesabından Twitter’a destek sağlamak için açık kaynak mühendisleri, mimarları ve tasarımcılarından oluşan bağımsız bir ekibe fon sağladıklarını duyurmuştu. BlueSky adlı proje aslında giderek merkezileşen bir platforma dönüşen Twitter’ı merkeziyetsiz bir hale getirme girişiminin bir parçası.

Dorsey’nin “yanlış bilgilendirme ve istismar” gibi durumların önüne geçmek amacıyla fonladıklarını belirttiği söz konusu proje Buterin tarafından da takdirle karşılanıyor. Bluesky’ı beğeniyle takip ettiğini belirten Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, iki aydan beri mercek altına aldığı Twitter’dan büyük oranda etkilendiğini dile getirdi. Bluesky’ın bilgi paylaşımını desteklediğini ve sahte haberlerin önüne geçme noktasında önem arz ettiğini belirtti.

Bilindiği gibi Bluesky projesinin geliştirilmesinin yıllar alacağını belirtmesi birçok Twitter kullanıcısının Dorsey’e kuşkuyla yaklaşmasına neden olmuştu. Hal böyle iken Buterin’n Bluesky’dan övgüyle bahsetmesi büyük önem arz ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu