Kripto HaberleriEthereumEthereum Kurucusu Vitalik Buterin'in Dolandırıcık Faaliyetleri İle Başı Dertte

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’in Dolandırıcık Faaliyetleri İle Başı Dertte

Takip et

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’i Başı Dertte

Son zamanlarda Twitter üzerinden yeni bir dolandırıcılık faaliyeti boy göstermeye başladı. Dolandırıcılar tabi ki kripto para pazarı gibi dolandırılmaya müsait bir alanı boş geçmiş değiller. Dolandırıcıların yöntemi şu şekilde; Ünlü bir ismin sahte bir profilini açarak kullanıcılardan ethereum istiyorlar. Bunun karşılığında ise gönderilen ethereumların 10 katını hediye olarak vereceklerini vadediyor.

Tabi bu sahte hesapları gerçek sanan kullanıcılar ise dolandırıcıların isteklerini yerine getiriyor. Geçtiğimiz günlerde bu yöntem ile Elon Musk profilini bürünmüş dolandırıcılar toplamda 35 bin dolar değerindeki 40 Ethereum toplamayı başarmıştı.

Hal böyle olunca Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’de olan bu olaylardan bir hayli sıkılmış olacak ki Twitter’den bir açıklama yaptı. Açıklamada ; “Bu tweet’i yanıtlayarak sizden ETH isteyen kişiler dolandırıcıdır” ifadelerine yer verdi. Bununla da yetinmeyen Buterin twitter hesabının isim bölümüne de “No I’m not giving away ETH” yani Hayır, hediye ETH vermiyorum şeklinde bir yazı yazdı.

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'i Başı Dertte

Sizinde takdir edeceğiniz gibi, kimse twitter ve sosyal medya üzerinden size bedava para göndermez. Böyle bir durumla karşılaştığınızda mağdur olmamak için lütfen itibar etmeyiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları