Kripto HaberleriHaberlerEthereum Kurucusundan Tether Yorumu! LUNA, 3AC ve FTX'ten Sonra Sıra Onlarda Mı?

Ethereum Kurucusundan Tether Yorumu! LUNA, 3AC ve FTX’ten Sonra Sıra Onlarda Mı?

Vitalik Buterin'den Tether yorumu geldi.

Takip et

Kripto para yatırımcıları zor bir 2022 yılı geçiriyor. Boğa piyasasında bol likidite ile şımaran projeler ayı piyasasında iflasla yüzleşmek zorunda kaldı.

LUNA’nın piyasdan 60 milyar dolar silmesiyle başlayan süreç, 3AC, Celsius ve Voyager gibi kredi ve yatırım kuruluşlarının batmasına neden oldu.

Yangın son olarak Alameda ve FTX’e sıçradı.

Sırada Kim Var?

Ekonomi yazarı Noah Smith sırada Tether’in olabileceğine dair bir görsel paylaştı. Zira baktığımızda sektörde büyük bir FUD kaynağı olabilecek başka kimse de kalmamışa benziyor.

Bu görsele Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den yanıt geldi.

Onca şeye rağmen Tether’in güçlü durduğunu belirten Buterin, bu performansın beklentilerini aştığını söyledi.

“İtiraf etmeliyim ki Tether’i geçmişte çok eleştirdim. Hala olması gerektiği kadar şeffaf değil. Ancak bu ayı piyasasında diğer bir çok büyük paranın başına gelenler göz önüne alındığında beklentilerimi aştılar.

Ancak genel olarak büyük para kazananlara değil inşa edenlere saygı duymaya başlamalıyız.”

Vitalik’in yorumlarından saatler sonra Tether’de %2’yi aşan bir depeg yaşandı. Tether’deki bozulmanın Alamade kaynaklı olabileceği değerlendiriliyor.

Tether daha önce 10 milyar dolarlık bir stress testinden başarılı çıkmış ve hızla toparlanmıştı. Alameda’nın Tether’e zarar verecek gücü olsa önce FTX’i kurtarırdı.

Tether tarafındaki gelişmeleri de takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları