AltcoinEthereum

Ethereum Madencilik Geliri Temmuz Ayında İkiye Katladı

Bugüne dek süregelen NFT çılgınlığı ve Ethereum ağındaki EIP-1559 yükseltmesi ETH’deki fiyat artışıyla birleşince madencilik gelirlerindeki yükselişi de beraberinde getirdi.

Buna göre ağustos ayı için aylık Ethereum madencilik geliri rakamı 1.65 milyar doların üzerine çıktı. Bu oran temmuz ayına kıyaslandığında %60’tan fazla bir büyümeyi temsil ediyor.

Dün itibarı ile Ethereum madencilerinin bu ayki gelirlerinin bir parçası olarak toplayabildikleri işlem ücretleri neredeyse 61.000 ETH’yi bulmuşken temmuz ayında bu miktar 91.000 idi.

Toplam ETH miktarındaki işlem ücreti düşüşü, Ethereum’un 5 Ağustos’ta yaptığı ve ağın daha önce Ethereum madencilerine ait olan işlem ücretlerinin bir kısmını yakmak için etkinleştirilen EIP-1559 yükseltmesinin (20 gün sonra) ardından geldi.

Haberimizin yazıldığı saat baz alındığında 420 milyon doların üzerinde olan 135.000’den fazla işlem ücreti yakılmış durumda ve bu da temmuz ayında Ethereum madencilerine ödenen toplam işlem ücretlerinden daha fazla bir miktar olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan temmuz ayında nispeten ayı formunda seyreden ETH fiyatı ağustos ayının büyük bir bölümünde 3.000 doların üzerinde seyrederek kriptoya Ethereum ile başlayanlar için önemli bir kazanç alanı haline geldi. Lider altcoin an itibarı ile 3.220 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte ETH için önemli destek seviyeleri 3.150, 2.985 ve 2.890 dolar iken direnç seviyelerine baktığımızda ise 3.350, 3.540 ve 3.700 dolar önem arz ediyor.

Ağustos ayının ilk yarısında 3.350 dolarda direnç seviyesine ulaşmak için temmuz sonunda 1.800 dolarlık bir yükseliş kaydeden ETH, simetrik bir üçgen deseni içinde konsolide oluyor.

3.350 dolarlık direnişi kırmak içinse dört kezden fazla deneme yapmasına rağmen bunların hiçbirinde başarılı olamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu